wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Tak będzie wyglądał biurowiec Infinity koło pl. Jana Pawła II we Wrocławiu. Zobacz najnowsze wizualizacje

Robert Migdał,
Biurowiec Infinity materiały prasowe inwestora
Biurowiec Infinity

Praca na budowie Infinity – biurowca, który jest stawiany w miejscu, w którym działała przez lata kultowa plackarnia oraz sklep JYSK, idzie pełną parą. Obecnie trwają prace nad konstrukcją piątej, naziemnej, kondygnacji biurowca. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na drugi kwartał 2023 roku.

Reklama

Infinity będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym, w którym znajdzie się m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 311 miejsc parkingowych (w tym miejsca ze stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych).

Z myślą o rowerzystach powstanie 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami.

Biurowiec Infinity, oprócz wyjątkowej i bardzo charakterystycznej architektury, będzie mógł poszczycić się również najnowszymi technologiami: rozwiązania bezdotykowe, uchylne okna oraz najwyższej jakości filtry powietrza, zapewnią bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom.

W Infinity zostanie również zaaranżowane imponujące lobby, w którym znajdą się miejsca dla gości odwiedzających budynek. Na dachu biurowca powstaną przestronne tarasy z elementami małej architektury i zieleni.

Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AD Studio, a jego generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo.

Avestus Real Estate, deweloper projektu powstającego przy placu Jana Pawła II we Wrocławiu, planuje przekazać najemcom powierzchnie komercyjne obiektu w II kw. 2023 r.

Zobacz również

Historyczne miejsce – najlepsza plackarnia we Wrocławiu

Miejsce, w którym budują Infinity, jest wrocławianom doskonale znane. W maju 2014 r. opisaliśmy historię Olka Orestesa Guleasa, który po 51 latach działalności zamknął najstarszą i przez wielu uważaną za najlepszą we Wrocławiu – plackarnię (teren, na którym stał lokal, gmina Wrocław sprzedała prywatnemu inwestorowi).

Wtedy namówiliśmy Olka, by z okazji zamknięcia zaprosił wszystkich na placki za złotówkę. Wrocławianie z żalem żegnali legendarną plackarnię, a w kilkuset, bardzo osobistych komentarzach pod tekstem opowiadali swoje historie związane z tym miejscem.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl