wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowe biura we Wrocławiu. CitySpace na Gądowie Małym
CitySpace w West 4 Business Hub na Gądowie Małym CitySpace
CitySpace w West 4 Business Hub na Gądowie Małym

Centrum biznesowe z biurami elastycznymi CitySpace otwarte zostanie w West 4 Business Hub we Wrocławiu.

  • Nowa przestrzeń biurowa będzie liczyć 2,4 tys. mkw. powierzchni i 390 stanowisk pracy.
  • Otwarcie zaplanowane jest na październik 2021 roku.

Należący do Echo Investment operator biur elastycznych CitySpace otworzy nowe centrum w West 4 Business Hub w tzw. Zachodnim Obszarze Biznesu na Gądowie Małym, w pobliżu Domu Handlowego Astra. Czytaj więcej o interesującej historii Gądowa Małego.

Biura elastyczne i coworking we Wrocławiu

Planowane nowe centrum we Wrocławiu to biura elastyczne różnego rodzaju: open space, prywatne gabinety, sale spotkań, coworking i biura wirtualne.

Biura będą kompletnie wyposażone w niezbędny sprzęt i meble. Nowością będą hot deski, czyli biurka do wynajęcia na godziny.

Lisa Zettlin, dyrektor zarządzający CitySpace podkreśla, że elastyczność jest tym, czego w obecnych czasach potrzebują i wymagają nowoczesne firmy.

Coraz więcej pracowników chce łączyć pracę biurową ze zdalną. Nasze rozwiązania im to ułatwiają. Ważne dla firm jest także rozproszenie biur, dlatego otworzymy kolejne centrum we Wrocławiu

Lisa Zettlin, dyrektor zarządzający CitySpace.
West 4 Business Hub na Gądowie Małym Fot. CitySpace
West 4 Business Hub na Gądowie Małym

Oprócz biur, operator zaplanował dodatkowe pomieszczenia i strefy: sale spotkań, pokoje ciszy, sale konferencyjne, kuchnie, recepcję, pokoje telefoniczne, strefę rozrywki, strefę wydarzeń oraz taras.

Firmy skorzystają także z takich udogodnień jak serwis sprzątający, wsparcie IT i opieka menedżera biura. To cechy biur serwisowanych.

– Dzięki temu firmy koncentrują się na pracy, powierzając nam obowiązki zarządzania biurami. Kolejną istotną dla nich zaletą jest elastyczny termin wynajmu: długi lub krótki – Magdalena Śnieżek, regional director South Poland w CitySpace.

Powierzchnie biurowe we Wrocławiu

Po otwarciu CitySpace w West 4 Business Hub na Gądowie Małym powierzchnia biurowa CitySpace we Wrocławiu wzrośnie do 6,5 tys. mkw., a liczba stanowisk pracy do 1 tysiąca. Nowa lokalizacja dołączy do istniejących centrów: w biurowcach Aquarius Business House i Nobilis Business House. Ostatnie z wymienionych zostało pod koniec ubiegłego roku powiększone do 2,2 tys. mkw. i 289 stanowisk pracy.

Obecnie operator zarządza 11 lokalizacjami w 5 polskich miastach: Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Krakowie i Gdańsku. W 2021 roku sieć powiększyła się nie tylko o lokalizację we Wrocławiu, ale także w Katowicach (otwarte w maju w Face2Face Business Campus).

West 4 Business Hub na Gądowie Małym Fot. CitySpace
West 4 Business Hub na Gądowie Małym

Rynek biurowy. West 4 Business Hub przygotowany na zagrożenia epidemiologiczne

West 4 Business Hub to kompleks biurowy budowany w tzw. Zachodnim Obszarze Biznesu przez dewelopera Echo Investment. Jego całkowita powierzchnia biurowa wynosi ponad 15,5 tys. mkw.

West 4 Business Hub był budowany już w czasach zagrożenia epidemiologicznego i dlatego wprowadziliśmy do niego szereg nowatorskich rozwiązań technologicznych, które maksymalizują bezpieczeństwo użytkowników i gości. Obecność w budynku CitySpace to także efekt przemyślanej strategii biznesowej, ułatwiającej naszym najemcom funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Elastyczna powierzchnia biurowa daje im możliwość łatwego reagowania na nowe potrzeby rynkowe i szybkiego adaptowania się do zmienionych warunków działania

Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale biur Echo Investment.

Rynek biurowy we Wrocławiu

Blisko 60 tys. we Wrocławiu i prawie 400 tys. mkw. w całej Polsce – to ubiegłoroczny bilans nowych powierzchni biurowych. Jest to najniższy wynik od pięciu lat i efekt pandemii koronawirusa. W tej rywalizacji Wrocław – po Warszawie i Krakowie, jest trzecim największym rynkiem biurowym w kraju – wynika z najnowszego raportu CBRE. Jest jeszcze jeden wniosek z tego raportu: biura w regionach przejmują firmy IT. W sumie w stolicy Dolnego Śląska znajduje się 1,3 mln mkw. powierzchni biurowej, a kolejne 120 tys. mkw. jest w budowie.

Czytaj także:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl