wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Światowy gigant BASF otwiera biuro. Będą zajmować się katalizatorami i metalami szlachetnymi
Biurowiec Dominikański Center, tam będzie biuro BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions Oleksandr Poliakovsky
Biurowiec Dominikański Center, tam będzie biuro BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions

Najpierw – w aglomeracji wrocławskiej – wybudowali najnowocześniejszy zakład produkcji katalizatorów w Europie, teraz inwestują we Wrocławiu. BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions otwiera nowe biuro w Dominikański Center. Właśnie szukają pracowników. Co tam będą robić?

Reklama

3 lipca br. firma BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) poinformowała, że podpisała umowę najmu na swoje nowe biuro w Dominikanski Center, gdzie planuje wprowadzić się już po wakacjach. Wszystko ma związek z potężnymi branżami metali szlachetnych i katalizatorami. 

Co we Wrocławiu będzie robił BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions?

– Chcieliśmy, aby nasza nowa przestrzeń była zgodna z filozofią zrównoważonego budownictwa, zakładającą najbardziej racjonalny dobór zasobów i rozwiązań. Jako firma jesteśmy liderem w produkcji katalizatorów samochodowych – prawdopodobnie jednego z najważniejszych urządzeń stworzonych w celu ochrony jakości powietrza, którym oddychamy. Wybierając nowe biuro, naturalnym było więc dla nas skupienie się na kwestiach zrównoważonego rozwoju – mówi Markus Steigner, Vice President Finance & Accounting oraz Członek Zarządu BASF ECMS w Polsce.

Warto przypomnieć, że dotychczasowa, tymczasowa siedziba BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions we Wrocławiu jest w Silver Tower Center.

BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions. Praca we Wrocławiu.

ECMS planuje zatrudnienie we Wrocławiu ponad 70 osób. Obecnie trwa rekrutacja do nowego zespołu, który koncentruje się na specjalistach z zakresu rachunkowości podatkowej, kadr, zakupów, IT i bezpieczeństwa. 

BASF ECMS w aglomeracji Wrocławskiej ma najnowocześniejszy zakład produkcji katalizatorów w Europie.

Jan Eberhardt, Prezes Zarządu BASF ECMS w Polsce dodaje, iż to nie jedyna inwestycja firmy w regionie. W 2014 roku w Środzie Śląskiej koło Wrocławia BASF otworzył swój najnowocześniejszy zakład produkcji katalizatorów w Europie. Fabryka obecnie zatrudnia ponad 550 osób i znacząco zwiększyła swoje moce produkcyjne w ostatnich latach.

BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions.

Światowy lider w katalizie i metalach szlachetnych, firma BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) obsługuje klientów z wielu branż, w tym motoryzacyjnej, lotniczej, jakości powietrza w pomieszczeniach, półprzewodników i gospodarki wodorowej. Spółka świadczy także kompleksowe usługi w zakresie handlu i recyklingu metali szlachetnych.

ECMS działa globalnie w 15 krajach obejmując około 20 zakładów produkcyjnych i ponad 4000 pracowników.

O BASF w Polsce i na świecie.

Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemię przemysłową, kosmetyczną, tworzywa sztuczne, rozwiązania dla rolnictwa, lakiery oraz katalizatory samochodowe. Firma zatrudnia ponad 740 pracowników. Wartość sprzedaży BASF w Polsce za 2021 rok wyniosła 1 412 mln euro.

BASF na świecie to ponad 111 000 pracowników. Spółka prowadzi działalność w sześciu segmentach: chemikalia, materiały, rozwiązania dla przemysłu, technologie zabezpieczeń powierzchni, żywienie i pielęgnacja oraz rozwiązania dla rolnictwa. W 2022 r. przychody firmy BASF ze sprzedaży wyniosły 87,3 mld EUR.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl