wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Światowy producent urządzeń medycznych Align Technology otworzył we Wrocławiu pierwszy zakład produkcyjny w regionie EMEA [SZCZEGÓŁY]

Światowy producent urządzeń medycznych Align Technology otworzył we Wrocławiu pierwszy zakład produkcyjny w regionie EMEA [SZCZEGÓŁY]

Jarek Ratajczak,

Na zdjęciu: teren na którym Align Technology wybudował zakład produkcyjny we Wrocławiu Align Technology
Na zdjęciu: teren na którym Align Technology wybudował zakład produkcyjny we Wrocławiu

Firma Align Technology, światowy producent urządzeń medycznych, zajmujący się produkcją i sprzedażą systemu Invisalign®, skanerów wewnątrzustnych iTero™ oraz oprogramowania exocad CAD/CAM™ wykorzystywanych w ortodoncji i stomatologii odtwórczej, otworzyła we Wrocławiu pierwszy zakład produkcyjny w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. To trzecie regionalne centrum produkcyjne firmy Align na świecie, po Juarez w Meksyku i Ziyang w Chinach.

Reklama

O tym, że firma Align Technology (Nasdaq: ALGN) wybuduje zakład produkcyjny we Wrocławiu pisaliśmy w kwietniu 2021 r.

We wrześniu 2022 r. firma informuje, że nowoczesna fabryka we Wrocławiu będzie służyła jako miejsce operacyjne Align Technology w regionie EMEA i włączy się w globalną produkcję ponad miliona unikalnych części przezroczystych nakładek ortodontycznych dziennie. Uroczyste otwarcie odbyło się 15 września we Wrocławiu z udziałem wiceprezydenta Wrocławia Jakuba Mazura, kierownictwa firmy oraz pracowników.

Nowy zakład produkcyjny Align Technology ma zapewnić ponad 2500 miejsc pracy do końca 2025 roku, co czyni go największą jak dotąd inwestycją firmy w regionie EMEA. Nowy budynek ma powierzchnię 80 000 mkw. i spełnia normy zrównoważonego rozwoju Align Technology, w tym certyfikaty LEED i ISO 14001.

Align Technology Wrocław:  trzecie regionalne centrum produkcyjne firmy Align na świecie

Nowy obiekt rozpoczął działalność w II kwartale 2022 roku w ramach realizacji strategii firmy Align Technology, polegającej na strategicznym rozmieszczeniu placówek operacyjnych bliżej klientów. W regionie EMEA ponad 7 milionów osób rocznie rozpoczyna leczenie ortodontyczne, a blisko 150 milionów konsumentów z wadami zgryzu mogłoby cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Współpracując bezpośrednio z lekarzami, Align Technology dostarcza im system przezroczystych nakładek Invisalign, który mogą wykorzystać w leczeniu pacjentów.

Niezmiernie miło mi ogłosić, że nasz pierwszy zakład produkcyjny w regionie EMEA i trzeci na świecie został otwarty w Polsce, we Wrocławiu. Ta kluczowa inwestycja odzwierciedla nasze zaangażowanie na rzecz certyfikowanych lekarzy Invisalign i ich pacjentów w regionie EMEA oraz rozszerza nasze działania regionalne, które obejmują zakłady planowania leczenia (TREAT) w Polsce, Niemczech, Francji i Hiszpanii - Emory Wright, starszy wiceprezes, Global Operations
Emory Wright, starszy wiceprezes, Global Operations.

Markus Sebastian, wiceprezes i dyrektor zarządzający Align Technology w regionie EMEA, dodał:

– Jestem pełen dumy, że najnowocześniejszy zakład produkcyjny rozpoczyna działalność w regionie EMEA. Ta ekspansja operacyjna pozwala firmie Align Technology być bliżej naszych klientów-lekarzy i kontynuować dostarczanie najwyższej jakości usług – od wytwarzania tysięcy części nakładek dziennie po optymalizację produkcji i czasu dostawy. Dzięki ciągłym wysiłkom całej organizacji możemy kontynuować naszą misję i pomóc większej liczbie lekarzy w projektowaniu pięknych uśmiechów pacjentów Invisalign.

System Invisalign jest wykorzystywany przez ponad 225 000 certyfikowanych lekarzy stomatologów i ortodontów. Firma Align Technology pomogła lekarzom w leczeniu ponad 13,4 mln pacjentów, w tym 2,6 mln w regionie EMEA przy użyciu systemu Invisalign.

Do 2025 roku Align Technology planuje zrealizować wszystkie zamówienia nakładek Invisalign w regionie EMEA, a Polska, Europa Środkowo-Wschodnia i Hiszpania bedą pierwszymi rynkami obsługiwanymi z Wrocławia.

Align Technology: światowy producent urządzeń medycznych

Firma Align Technology projektuje, produkuje i oferuje system Invisalign, najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie, skanery wewnątrzustne iTero oraz usługi i oprogramowanie exocad CAD/CAM.

Technologie te pozwalają na udoskonalenie cyfrowych procesów ortodontycznych i protetycznych w celu poprawy wyników leczenia pacjentów i efektywności praktyki dla ponad 229 000 lekarzy, a także są kluczowe w dotarciu do 500 milionów konsumentów na całym świecie.

Align pomógł lekarzom w leczeniu ponad 13,4 mln pacjentów za pomocą systemu Invisalign i napędza ewolucję w cyfrowej stomatologii poprzez Align Digital Platform, zintegrowany pakiet unikalnych, zastrzeżonych technologii i usług dostarczanych jako bezproblemowe, kompleksowe dla pacjentów i klientów, ortodontów i lekarzy rodzinnych oraz laboratoriów/partnerów.

Dodatkowe informacje na temat systemu Invisalign i wyszukiwarka lekarzy Invisalign. Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero. Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania exocad CAM/CAD oraz listę partnerów handlowych. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl