wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim oficjalnie otwarte. Farmaceutyczny potentat chce rozwijać się we Wrocławiu

Firma Boehringer Ingelheim ogłosiła otwarcie Centrum GBS we Wrocławiu w maju 2021 r. Od rozpoczęcia działalności w stolicy Dolnego Śląska, farmaceutyczny potentat budował zespół i rozwijał nowe działy. Rok później wrocławski oddział jest w pełni operacyjny. Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim zostało oficjalnie otwarte.

Reklama

Boehringer Ingelheim to jeden z największych koncernów farmaceutycznych na świecie. W 2021 roku firma otrzymała certyfikat Top Employers Institute jako jeden z 11 najlepszych pracodawców na świecie i było to drugie takie wyróżnienie z rzędu. Potentat zatrudnia około 52 tys. pracowników na ponad 130 rynkach w trzech jednostkach biznesowych: Human Pharma, Animal Health i Biopharmaceutical Contract Manufacturing.

Wrocław stał się centralnym europejskim hubem Global Business Services Boehringer Ingelheim.

Na swoje lokalne biuro firma wybrała wielokrotnie nagradzany kompleks biurowy Centrum Południe. 

Cieszymy się, że jesteśmy obecni we Wrocławiu. To, co daje nam to miasto, to przede wszystkim duża pula talentów - na lokalnym rynku są obecni wysoko wykwalifikowani specjaliści z mocnymi umiejętnościami językowymi. Ale co równie ważne, prężnie rozwijający się ekosystem Wrocławskich Centrów Usług Wspólnych oraz infrastruktura technologiczna pozwoliły nam na bardzo płynny i szybki rozwój w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ponieważ Boehringer Ingelheim rozwija się z roku na rok, firma wymaga od GBS stałego zwiększania portfolio usług i elastyczności. Nowe Centrum we Wrocławiu wesprze te rosnące potrzeby biznesowe.
Andreas Hilf, Szef działu korporacyjnego globalnych usług biznesowych w Boehringer Ingelheim

Budowa Centrum Usług Biznesowych przyszłości

Obecnie we Wrocławiu działa ponad 200 centrów usług biznesowych, zatrudniających łącznie blisko 60 tysięcy osób.

Centrum Usług Wspólnych firmy to cenna inwestycja dla Wrocławia. Jest dowodem na to, że Wrocław i jego kapitał ludzki jest doceniany. Cieszą wysokiej jakości miejsca pracy dla mieszkańców. Jestem dumny z obecności tak silnej marki z branży farmaceutycznej w naszym mieście, a wybór Wrocławia na Europejskie Centrum Usług Wspólnych potwierdza naszą silną pozycję w tym sektorze.
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Prężnie rozwijający się ekosystem wrocławskich Centrów Usług Wspólnych (SSC) oraz infrastruktura technologiczna umożliwiły firmie płynny i szybki rozwój w ciągu 12 miesięcy.

Ostatnie 12 miesięcy to wspaniała podróż. Wraz z naszymi wyjątkowymi pracownikami ukształtowaliśmy naszą organizację w oparciu o unikalną kulturę korporacyjną Boehringer Ingelheim oraz stworzyliśmy w pełni działające Centrum Usług Biznesowych. GBS Center we Wrocławiu jest również wykorzystywane jako swojego rodzaju laboratorium, gdzie wprowadzamy innowacyjne podejście, otwierając nowe linie usługowe, takie jak między innymi usługi prawne czy podatkowe. We Wrocławiu zamierzamy kontynuować nasz cel: budowę Centrum Usług Biznesowych przyszłości. Chcemy to zrobić razem z naszymi ludźmi, wierzymy w ich zaangażowanie i wkład w realizację tej ambicji.
Fatih Öztürk, Dyrektor Zarządzający Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim Business we Wrocławiu

Kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych

Ostatnie lata okazały się znakomitym czasem dla sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Zatrudnienie przekracza obecnie 400 tys. osób, a rocznie przybywa ponad 40 tys. nowych miejsc pracy – oznacza to, że rośnie ono obecnie szybciej niż w poprzednich dwóch latach, a udział sektora w zatrudnieniu ogółem w Polsce wzrósł do 6,2%. Łącznie w kraju działa ponad 1700 centrów usług biznesowych prowadzonych przez niemal 1100 firm.

Boehringer Ingelheim to rozpoznawalna marka i nagradzany pracodawca. Obecność firmy we Wrocławiu, w dodatku z Centrum Usług Wspólnych to wzmocnienie sektora nowoczesnych usług dla biznesu, na który mocno we Wrocławiu stawiamy. Projekt jest także dynamiczny i nie mam wątpliwości, że będziemy obserwować jego ciągły rozwój.
Magdalena Okulowska, prezes ARAW

Prognozuje się, że liczba miejsc pracy w sektorze we Wrocławiu w I kwartale 2023 roku wyniesie aż 64 200 osób.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl