wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Amerykański koncern w supernowoczesnym biurowcu we Wrocławiu. 3M Global Service Center Poland w nowej siedzibie

Co łączy amerykańskiego giganta firmę 3M z MidPoint71 - największym biurowcem we Wrocławiu? Od 10 czerwca 2022 r. jest to wspólny adres przy ul. Powstańców Śląskich – w tym dniu, 3M Global Service Center Poland świętował otwarcie nowej siedziby w stolicy Dolnego Śląska. 3M GSC Wrocław to najnowocześniejsze biuro 3M w Europie i jest szansa na pracę w nim, bo koncern szuka pracowników.

Reklama

3M Global Service Center Poland we Wrocławiu w biurowcu MidPoint71

Nowa siedziba 3M Global Service Center Poland we Wrocławiu (Centrum Usług Wspólnych) robi wrażenie, bo jest w supernowoczesnym biurowcu MidPoint71 – w 2022 r. jest to największy oddany do użytku biurowiec we Wrocławiu. Tuż obok MidPoint71 powstaje kompleks biurowy Centrum Południe we Wrocławiu z najnowszym 55-metrowym wieżowcem - wrocławskie business center z największymi biurowcami. 

W uroczystym otwarciu 3M Global Service Center Poland przy ul. Powstańców Śląskich uczestniczyło 200 osób, wśród nich pracownicy firmy oraz goście honorowi – m.in. Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia, Dominika Fox-Matulewicz z Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce oraz Maciej Borkowski ze Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) i Katarzyna Ignaszak z firmy PWC.

Wiceprezydent Wrocławia podkreśla, że taka światowa marka jak 3M we Wrocławiu, ułatwia rozmowy z nowymi, potencjalnymi inwestorami, którzy chcą otworzyć swój biznes w naszym mięscie.

3M dla Wrocławia to historia naszego biznesu. To m.in. oni zapoczątkowali inwestycje bezpośrednie. To również tysiące pracowników, którzy zżyli się z naszym miastem, a pochodzą z ponad stu krajów z całego świata. To również innowacje, nauka i patenty, które tutaj powstają
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

3M GSC Poland we Wrocławiu: czym się zajmuje

3M Global Service Center Poland we Wrocławiu zajmuje się m.in. realizacją procesów sprzedażowych, marketingowych, finansowych, zakupowych, kadrowych, IT. Centrum obsługuje ponad 80 państw, w tym kraje regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). 

Centrum Usług Wspólnych 3M: przeprowadzka do większego biura

10 czerwca 2022 r. świętowano otwarcie 3M Global Service Center Poland we Wrocławiu w nowym, większym biurze przy ul. Powstańców Śląskich – dotychczas Centrum Usług Wspólnych 3M funkcjonowało od 2016 r. przy ul. Dubois 41 na Nadodrzu.

Firma przyznaje, że początkowo decyzja o zmianie biura na większe nie była oczywista ze względu na rentowność przestrzeni biurowej w dobie pandemii. Zdecydowano się po przeprowadzeniu wielu symulacji biznesowych oraz po przeanalizowaniu planów rozwoju firmy w najbliższych latach.

Nowa, innowacyjna przestrzeń dla naszych pracowników to inwestycja w dalszy rozwój lokalnego oddziału 3M jako jednego z kluczowych graczy na wrocławskim rynku pracy. Liczymy na dalsze, dynamiczne pozyskiwanie do pracy nowych talentów, a tym samym na poszerzanie portfolio kompetencji naszych zespołów. Zlokalizowanie wszystkich operacji biznesowych w jednym budynku okazało się najbardziej efektywnym rozwiązaniem w obliczu wprowadzenia nowego, hybrydowego modelu pracy. Liczę, że nowa przestrzeń będzie dla naszych pracowników nowym źródłem motywacji, energii i inspiracji, a dla przyszłych kandydatów - dodatkową zachętą do dołączenia do społeczności 3M
Vangelis Savvas, dyrektor 3M Global Service Center Poland.

Spora część nowego biura przeznaczona została do wirtualnych spotkań i wideokonferencji. Pojawiły się tam również budki telefoniczne, które umożliwią komfortowe prowadzenie krótkich rozmów. Dostępna jest też duża powierzchnia co-workingowa – nie tylko tzw. open space’y i sale spotkań, ale również audytoria i sale szkoleniowe.

W nowym biurze 3M Global Service Center Poland nie zabrakło też zielonych, relaksujących stref – idealnych do wyciszenia po stresujących spotkaniach. Pojawiły się również pokoje do gier oraz pomieszczenia z fotelami do masażu.

Interesującą i niestandardową przestrzenią w biurze 3M jest z kolei salon pokazowy, zaprojektowany w myśl awangardowej koncepcji statku kosmicznego, w którym będzie można obejrzeć rozmaite produkty stworzone przez amerykańską firmę.

3M Global Service Center Poland we Wrocławiu: miejsca pracy, rekrutacja

3M Global Service Center Poland we Wrocławiu zatrudnia 1600 osób, ale w planach jest zwiększenie miejsc pracy: rekrutacja.

Zmiana biura to nie tylko nowa, wrocławska lokalizacja amerykańskiej firmy, ale również nowe możliwości rozpoczęcia kariery zawodowej. 3M GSC Poland prowadzi obecnie wiele procesów rekrutacyjnych, m.in. do działu odpowiedzialnego za obsługę procesów biznesowych dla klientów (zespół Customer Operations), do działu obsługi procesów HR (zespół Hire to Retire) oraz do działu IT.

Kluczowa dla potencjalnych kandydatów okaże się przede wszystkim znajomość języków obcych: hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego, czeskiego, słowackiego oraz tureckiego, a także komunikatywność oraz umiejętność zarządzania zespołem. 

Amerykanie z 3M od 31 lat w Polsce i we Wrocławiu

W 2021 r. 3M świętowało 30 lat, od kiedy firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce. W tym czasie stała się jednym z największych inwestorów i pracodawców w kraju, zatrudniając 4,2 tys. pracowników.

Jednak to właśnie we Wrocławiu znajduje się najwięcej ośrodków koncernu, zatrudniających łącznie 3,5 tys. osób. To powoduje, że największym centrum produkcyjnym firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej jest wrocławski Superhub. 3M produkuje we Wrocławiu ponad 12 tys. innowacyjnych produktów, które eksportują z metką „made in Poland” na niemal cały świat.

3M oprócz zakładów produkcyjnych (przy ul. Kwidzyńskiej - w 2001r. 3M kupił wrocławską fabrykę Viscoplast S.A.,) w stolicy Dolnego Śląska ma nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe, w którym ponad 200 naukowców opracowuje nowe produkty, dostosowuje je do lokalnych rynków oraz tworzy innowacyjne rozwiązania dla klientów na całym świecie. We Wrocławiu zlokalizowane jest też Centrum Innowacji 3M – interaktywny ośrodek, w którym prezentowane są możliwości technologiczne firmy. Tu także ma swoje miejsce Centrum Szkoleniowe 3M, czyli laboratorium o powierzchni 2 tys. mkw., w którym można testować produkty koncernu. To przestrzeń otwartej wymiany doświadczeń profesjonalistów, w którym powstają praktyczne rozwiązania dla wielu dziedzin przemysłu.

Na rzecz lokalnej społeczności - tak robi 3M

W 2022 r. firma 3M poprzez Fundację Global Giving przekazała Miastu Wrocław 150 tys. dolarów na naukę języka polskiego dla obywateli Ukrainy, którzy się tutaj osiedlają. Środki te wsparły m.in. Centrum Kształcenia Ustawicznego, które 26 maja br. odwiedzili przedstawiciele zarządu koncernu.

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu w 2021 r. firma 3M została laureatem Nagrody Prezydenta Wrocławia - Biznes Odpowiedzialny Społecznie

3M we Wrocławiu: kalendarium inwestycji 

 • 1991 – początek działalności jako 3M Poland Sp. z o.o., zatrudniającej wówczas 8 pracowników
 • 1997 – budowa siedziby 3M Poland w Kajetanach koło Warszaw
 • 2001 – zakup wrocławskiej fabryki Viscoplast S.A., producenta m.in. plastrów i opatrunków leczniczych, początek jej modernizacji oraz uruchomienie produkcji nowych wyrobów medycznych 3M
 • 2004 – uruchamiamy fabrykę opasek stabilizujących Scotchcast™ (tzw. „lekkich gipsów”) we Wrocławiu
 • 2005 – otwarcie Centrum Badań i Rozwoju we Wrocławiu
 • 2006-2013 – powstanie i rozbudowa nowego wrocławskiego centrum produkcyjnego Superhub
 • 2013 – otwarcie Centrum Innowacji we Wrocławiu
 • 2015 – ulokowanie we Wrocławiu jednego z trzech Centrów Usług Wspólnych, które obsługuje wszystkie zakłady i biura 3M w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce
 • 2017 – otwarcie Centrum Szkoleniowego we Wrocławiu, gdzie w kolejnych latach zostanie przeszkolonych ponad 11 tys. klientów z tej części Europy
 • 2020 – zatrudnienie tysięcznego pracownika w Centrum Usług Wspólnych 3M (GSC)
 • 2020 – wszystkie nasze zakłady w Polsce osiągają status „zero landfill” oznaczający, że żadne odpady wytwarzane w 3M nie trafiają na wysypisko
 • 2020 – inwestujemy ponad 100 mln zł w nową linię produkcyjną filtrów przemysłowych, niezbędnych do wytwarzania farmaceutyków, w tym szczepionek na COVID-19
 • 2021 – wszystkie zakłady i biura 3M w Polsce zasilane są w 100 proc. energią z odnawialnych źródeł energii
 • 2021 – uruchomienie wraz z Miastem Wrocław pracowni automatyki przemysłowej w Centrum Kształcenia Zawodowego w ramach programu partnerskiego Manufacturing & Academic Partership (MAP)

Centra usług biznesowych we Wrocławiu: dobra lokalizacja dla SSC

Dolny Śląsk to region, w którym zagraniczne firmy od lat lokalizują swoje centra usług biznesowych. ABSL szacuje, że w 2022 roku tylko we Wrocławiu działa aż 208 firm z branży SSC (z ang. Shared Service Center) – wśród nich znajduje się 28 przedsiębiorstw, w których pracuje więcej niż 500 zatrudnionych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl