Premierowy pokaz filmu „Twój Vincent” we Wrocławiu

W piątek film „Twój Vincent” obejrzeli paryżanie. Polska premiera nadzwyczajnej produkcji zorganizowana została w sobotę, 30 września, we Wrocławiu.

  • Producenci i reżyserzy filmu

    Producenci i reżyserzy filmu


W foyer DCF panowała aura święta, bo o filmie „Twój Vincent” w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana wspomina się jako o potencjalnym kandydacie do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany. To oceny wyłowione z najważniejszych światowych mediów. Autorzy są już po pokazach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, w piątek 29 września prezentowali film w Paryżu. Na pokazy w Dolnośląskim Centrum Filmowym przyjechali pełni dobrej energii.

Dorota Kobiela, reżyserka

Po premierze „Twojego Vincenta” na festiwalu w Annecy pisali o nim m.in. recenzenci takich tytułów, jak „Deadline”, „Variety”, „The New York Times”, „The Telegraph”, „Times Journal International”. O niezwykłym polsko-angielskim projekcie wspomniała telewizja BBC News.

Rozmowa z reżyserami „Twojego Vincenta”

Zapraszając na pokaz we Wrocławiu Dorota Kobiela, reżyserka, za wsparcie projektu dziękowała przedstawicielom Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Centrum Filmowego i Miasta Wrocławia. - Miast Wrocław to odważny partner. Uwierzył w „Vincenta” - powiedziała Dorota Kobiela.

Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia mówił tuż przed seansem premierowym: - Wrocław jako Europejska Stolica Kultury chciał wesprzeć wyjątkowych twórców innowacyjnego filmu o wyjątkowym artyście. Mam nadzieję, że uznacie państwo, że dobrze zainwestowaliśmy.

„Twój Vincent” wejdzie na ekrany polskich kin 6 października.

Twój Vincent

Twój Vincent

Animacja / Obyczajowy
Termin od 1 października 2017 do 5 października 2017

Miejsce Helios Magnolia Park

Zobacz

„Twój Vincent” to wzruszający kryminał, który przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci. Każda z 65 tysięcy klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata.

Zobacz, jak powstawał film

of/w

Zgłoś uwagę