Pospieszalscy śpiewają kolędy

Koncert noworoczny w katedrze wrocławskiej


Rodzina Pospieszalskich, najbardziej znana muzyczna rodzina w Polsce, zaśpiewa w sobotę, 4 stycznia, we wrocławskiej katedrze najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Na koncert wstęp wolny.

Na scenie występuje 14 osób – grających na przeróżnych instrumentach i śpiewających. Tradycja wspólnego kolędowania u Pospieszalskich była zawsze żywa i dlatego przed 20 laty postanowili to swoje domowe kolędowanie zarejestrować na płycie. Ich aranżacje kolęd stały się świątecznym hitem na całe lata. Pospieszalscy występowali z nimi w telewizji, a później zagrali wiele koncertów, do których zaprosili inne muzykujące rodziny: Steczkowskich, Trebuni-Tutków i Sojków.

Pospieszalscy to: Lidia – żona Marcina i czterej bracia – Jan, Karol, Marcin i Mateusz. Pozostali muzycy to ich dzieci. Wielu z nich to profesjonalni muzycy, grający na kilku instrumentach – skrzypcach, trąbkach, gitarach, fletach, kontrabasie, fortepianie, tubie, cymbałach, saksofonie, klarnecie, perkusji. Aranżacje kolęd i pastorałek w wersjach Pospieszalskich brzmią nie tylko klasycznie, ale także folkowo, jazzowo, a nawet rockowo.

Koncert we wrocławskiej katedrze pw. św. Jana Chrzciciela (pl. Katedralny 18, Ostrów Tumski) rozpocznie się o godz. 19.15, wstęp wolny. Na koncert zaprasza Katolickie Radio Rodzina (o godz. 18.30 zostanie odprawiona msza w intencji rozgłośni). Realizację koncertu wsparło miasto Wrocław i Izba Notarialna we Wrocławiu.

ak

Zgłoś uwagę