Mecz Polska – Czechy: 3:1 [RELACJA I ZDJĘCIA]

We wtorek Polacy pokonali Czechów na Stadionie Wrocław 3 do 1. Towarzyski pojedynek przyciągnął na miejską arenę ponad 40 tysięcy widzów. Po zakończeniu widowiska mieli do dyspozycji specjalnie autobusy i tramwaje, które rozwoziły ich po mieście. Jak twierdzą policjanci podczas meczu doszło tylko do kilku niegroźnych incydentów i przebieg imprezy można zaliczyć do spokojnych. 

 • Wspaniały wynik na Stadionie Wrocław. Polacy pokonali Czechów 3:1

  Wspaniały wynik na Stadionie Wrocław. Polacy pokonali Czechów 3:1

 • To będzie trudny mecz, ale dobre widowisko - zapewniali trener i piłkarze podczas konferencji prasowej

 • Sebastian Mila, były kapitan Śląska Wrocław, ponownie na wrocławskiej murawie

 • Wspaniały wynik na Stadionie Wrocław. Polacy pokonali Czechów 3:1

 • Ponad 40 tysięcy widzów na Stadionie Wrocław

 • Wspaniały wynik na Stadionie Wrocław. Polacy pokonali Czechów 3:1

 • Ponad 40 tysięcy widzów na Stadionie Wrocław

 • Wspaniały wynik na Stadionie Wrocław. Polacy pokonali Czechów 3:1

 • Sebastian Mila, były kapitan Śląska Wrocław, ponownie na wrocławskiej murawie

 • Wspaniały wynik na Stadionie Wrocław. Polacy pokonali Czechów 3:1

 • Wspaniały wynik na Stadionie Wrocław. Polacy pokonali Czechów 3:1

 • Wspaniały wynik na Stadionie Wrocław. Polacy pokonali Czechów 3:1

 • To będzie trudny mecz, ale dobre widowisko - zapewniali trener i piłkarze podczas konferencji prasowej

 • Wspaniały wynik na Stadionie Wrocław. Polacy pokonali Czechów 3:1

 • Kamil Grosicki, po strzeleniu gola pokazał podkoszulek z grafiką wyrażającą solidarność z ofiarami zamachów w Paryżu


RELACJA

93 min. KONIEC!!! Polska wygrywa 3:1. Na Stadionie Wrocław szaleństwo. Wiwaty i okrzyki radości!

89 min. Faulowany Peszko. Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry conajmniej 3 min.

87 min. Michał Pazdan schodzi z boiska. Zastępuje go Paweł Dawidowicz.

85 min. Żółta kartka Marka Suchego, który faulował Sebastiana Milę. 

84 min. Kolejna zmiana w naszym zespole. Kapustkę zastępuje Artur Sobiech.

79 min.  Sebastian Mila wchodzi na murawę! Były kapitan Śląska powitany został ogromnymi brawami. A zastępuje Kamila Linetty. A Tomasza Jodłowca zastępuje Ariel Borysiuk.

73 min. Zdobywca trzeciego gola opuszcza boisko. Na murawie witamy Sławomira Peszko.

71 min. GOL!!! Kamil Grosicki w popisowym stylu zdobywa trzeci punkt dla Polski!!!

66 min. I kolejny atak na polską bramkę. Milan Skoda strzela ... niecelnie. Chwilę później Polacy przypuszczają efektowny szturm na rywali. Niestety także bez efektu w punktach.

64 min. Rzut wolny dla Polaków. Skuteczny Petr Cech.

62 min. Groźnie pod bramką Boruca. Na szczęście nadal wynik 2 do 1 dla Polski.

55 min. Strzał na bramkę Boruca. Na szczęście w słupek.

53 min. Rzut wolny dla Czechów. Na szczęście piłka poszła wysoko ponad bramką.

50 min. Nieudana akcja polskich piłkarzy. Zaatakowali bramkę Petra Cecha, niestety Arek Milik przestrzelił się i nie trafił w piłkę. 

46 min. Zaczynamy drugą połowę. Zmiana w drużynie Polski. Thiago Cionek zastępuje Kamila Glika.

Koniec pierwszej połowy

45 min. Atak Czechów na bramkę. Piękna obrona Boruca.

44 min. Zamieszanie pod bramką Polaków. Krejci brzydko zatrzymał Rybusa. Nie ma jednak żółtej kartki. Gramy dalej.

41 min. Gol dla Czechów. Artura Boruca pokonał Ladislav Krejci.

40 min. Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Wędruje do Artura Jędrzejczyka.

37 min. Glik kontuzjowany. Pomocy udzielają mu sanitariusze. Na szczęście zawodnik zostaje w grze.

36 min. Jędrzejczyk fauluje Ladislava Krejcia. 

30 min. Karol Linetty na spalonym. Kolejna akcja naszych piłkarzy tym razem zastopowana przez sędziego. 

23 min. Kolejny atak na bramkę polskiej reprezentacji. I genialna obrona Glika

18 min. Gorąco pod bramką Artura Boruca. Jednak jak na razie Czechom nie udało się przeprowadzić skutecznego ataku.

12 min. GOL!!!!!  2 do 0!!!! Szał na stadionie!!! Trafia Tomasz Jodłowiec!!! Dla Petra Cecha, czeskiego bramkarza to 118 mecz w reprezentacji Czech. Na razie nie jest to dla zawodnika dobre spotkanie.

10 min. Akcja pod bramką Artura Boruca. Czesi starają się wyrównać! Na razie bezskutecznie!

3 min. GOL!!! Genialna Bramka Arkadiusza Milika. Polska prowadzi 1 do 0!!!

1 min. Zaczynamy minutą ciszy aby upamiętnić ofiary ostatnich zamachów w Paryżu. Na znak solidarności zawodnicy obu drużyn przez cały czas trwania meczu będą nosić na czarne opaski. I już po pierwszym gwizdku! Startujemy!

 

 

 

 

 

 

 

Na niecałe trzy godziny przed pierwszym gwizdkiem na stadionie jest już sporo ludzi. Ci, którzy zdecydowali się na wcześniejsze przybycie mają za sobą już kontrolę przy wejściu. Służby porządkowe sprawdzają dokładnie dokumenty, jak również wszystkie bagaże, które widzowie wnoszą ze sobą na mecz. Przypominamy, żeby pod żadnym pozorem nie zabierać ze sobą ostrych przedmiotów, nie wniesiemy także napojów (zarówno w szklanych jak i plastikowych butelkach). Ochrona, specjalnymi czujnikami do wykrywania metali, sprawdza wszystkich wchodzących. O wejściu na stadion mogą zapomnieć także osoby nietrzeźwe. Mimo ważnych biletów pracownicy obiektu, mają prawo zakazać pijanym kibicom udziału w imprezie.

Ważna informacja, dla wszystkich zapominalskich! Wszyscy widzowie, którzy wejdą już na stadion, nie będą mogli po opuszczeniu obiektu, wrócic na niego ponownie.

Przed bramą wjazdową na teren stadionu ustawiła się spora grupa kibiców, którzy czekają na autokar z piłkarzami reprezentacji Polski.  – Wiem, że nie ma szans na autograf. Nie wysiądą przecież przed bramą. Ale fajnie będzie im pomachać i przywitać przed meczem – mówi Monika z Wrocławia, która na mecz wybrała się razem z tatą i bratem.

Po godzinie 19.15 na teren stadionu wjechał autokar z polską reprezentacją. Witani przez kibiców bohaterowie wtorkowego wieczoru, przemaszerowali już do szatni. Kibice zgromadzeni na trybunach stadionu niedługo będą mogli zobaczyć ich rozgrzewkę.

Ponad godzinę przed rozpoczęciem pojedynku trasy dojazdowe do stadionu są już zakorkowane. Najszybciej docierają na mecz ci, którzy wybrali tramwaje. Bezkolizyjne przejazdy po raz kolejny okazały się najlepszym sposobem transportu na tak ogromną imprezę.

0 godzinie 19.30 podano składy obu dróżyn. 

POLSKA: 12 Artur Boruc, 3 Artur Jędrzejczak, 15 Kamil Glik (C), 21 Michał Pazdan, 13 Maciej Rybus, 11 Kamil Grosicki, 6 Tomasz Jodłowiec, 5 Krzysztof Mączyński, 26 Bartosz Kapustka, 8 Karol Linetty, 7 Arkadiusz Milik

Rezerwowi: 1 Wojciech Szczęsny, 25 Przemysław Tytoń, 2 Thiago Cionek, 4 Łukasz Szukała, 14 Jakub Wawrzyniak17 Sławomir Peszko, 18 Sebastian Mila, 19 Piotr Zieliński, 20 łukasz Piszczek, 23 Ariel Borysiuk, 24 Artur Sobiech, 27 Mariusz Stępniewski, 28 Paweł Dawidowicz

CZECHY: 1 Petr Cech, 4 Thomas Kalas, 17 Marek Suchy, 5 Vaclav Prochazka, 8 Lukas Bartosak, 13 Jaroslav Plasil,  14 Kamil Vacek, 20 Ondriej Zahustel, 15 Martin Pospisil 19 Ladislav Krejci, 21 Milan Skoda

Rezerwowi: 16 Thomas Vaclik, 23 Thomas Koubek, 2 Pavel Kaderabek, 3 Michal Kadlec, 6 Thomas Sivok, 7 Thomas Necid, 9 Borek Dockal, 10 Jiri Skalak, 11 Daniel Pudil, 12 David Pavelka, 18 Josef Sural, 22 Vladimir Darida

Na murawie Stadionu Miejskiego niecałą godzinę przed rozpoczęciem pojedynku rozgrzewają się zawodnicy obu drużyn. Trybuny stadionu miejskiego powoli się wypełniają. Sporo kibiców nadal czeka w kolejce do wejść.

Piłkarze reprezentacji Polski do Wrocławia przylecieli w poniedziałek. Wieczorem trenowali na Stadionie Wrocław. Wśród nich zabrakło czterech zawodników, którzy - albo dostali wolne od selekcjonera Adama Nawałki, albo są kontuzjowani. Chodzi o Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Łukasza Fabiańskiego i Jakuba Błaszczykowskiego. Jak zapewnia Adam Nawałka, mimo ich nieobecności będzie to dobry i widowiskowy mecz dla wszystkich kibiców. – To nie będzie łatwa przeprawa. Reprezentacja Czech to dobry i skuteczny zespół – mówił trener podczas poniedziałkowej konferencji. Kibice, którzy wybierają się na stadion, muszą przygotować się na dodatkowe kontrole. Po atakach we Francji, taka wzmożona kontrola to zupełnie normalne zachowanie służb porządkowych. Piłkarze mają zamiar uczcić ofiary ostatnich ataków terrorystycznych: mecz rozpocznie się minuta ciszy a piłkarze zagrają ze specjalnymi opaskami.

Wtorkowy pojedynek to będzie drugi mecz obu reprezentacji na Stadionie Wrocław. Pierwszy rozegrany został w ramach Euro 2012. Wtedy spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszych sąsiadów. Listopadowe spotkanie Polska – Czechy będzie 6. meczem reprezentacji na Stadionie Wrocław. Ostatni raz naszych kadrowiczów gościliśmy 18 listopada 2014 r. podczas meczu Polska – Szwajcaria (2:2).

Dotychczasowe średnia frekwencja na meczach reprezentacji Polski na Stadionie Wrocław wyniosła blisko 40 tys.

Informacje praktyczne

Bramy Stadionu Wrocław dla kibiców będą otwarte od godz. 17.45. Ze względu na dużą liczbę kibiców polecamy najlepiej skorzystać z komunikacji miejskiej. W dzień meczowy pod Stadion Wrocław będą jeździć 3 dodatkowe linie komunikacji miejskiej: tramwajowe - T1 i T2 oraz autobusowa S2. 

17 listopada - dodatkowa komunikacja na mecz Polska-Czechy - szczegóły 

Na podstawie biletu na mecz piłkarski w dniu 17 listopada 2015 roku, kibice mogą podróżować bezpłatnie liniami specjalnymi.

Plan trybun

Bezpieczeństwo

Przechodząc przez którąkolwiek ze stref kontroli i następnie wychodząc nie będziesz uprawniony do powrotu. Każdy widz, niezależnie od wieku, musi okazać ważny bilet. Personel pilnujący wejść może skontrolować za równo kibiców oraz ich bagaż. Lista przedmiotów za bronionych oraz regulamin imprezy/stadionu zostaną wywieszone na bramach wejściowych na obiekt. Regulamin imprezy masowej dostępny jest rów nież na stronie www.pzpn.pl.

Dzieci

Każda osoba bez względu na wiek musi posiadać ważny bilet. Rodzice ponoszą pełną odpowiedzialność za dzieci oglądające mecz. Osoby do lat 13 mogą wejść na stadion tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna.

Co zabrać, czego nie

Bilet i ważny dokument tożsamości (np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja szkolna, studencka). Organizator stanowczo odradza zabierać ze sobą jakiekolwiek przedmioty (poza np. szalikiem), a w szczególności przedmioty określone jako zabronione. Nie należy zabierać ze sobą toreb/ walizek / plecaków, których sprawdzanie opóźnia wejście na stadion. Zakup napojów będzie możliwy w kioskach gastronomicznych. Stewardzi mogą odmówić wniesienia na teren imprezy oraz zabronić używania w trakcie meczu profesjonalnej kamery video lub profesjonalnego aparatu fotograficznego. Przez profesjonalne sprzęty rozumiane są duże urządzenia rejestrujące dźwięk i/lub obraz z wymiennym obiektywem (długość powyżej 10 cm).

 

PARKINGI STADIONU WROCŁAW:

PARKING WIELOPOZIOMOWY STADIONU WROCŁAW - OTWARTY OD 17.45
 

 • Parking dla aut osobowych - cena 30 zł
 • Parking dla osób niepełnosprawnych - do bezpłatnego wjazdu upoważnia specjalna wjazdówka, która zostaje dołączona do biletu zakupionego przez stronę www.KUPBILET (osoby, które tej wjazdówki nie pobrały muszą opłacić bilet parkingowy). Miejsca dla osób niepełnosprawnych znajdują się na PARKINGU WIELOPOZIOMOWYM, na poziomie 2.
 • Płatność gotówką przy wyjeździe. Czas wyjazdu po meczu do 2 godzin.

PARKINGI ZEWNĘTRZNE: LOTNICZA, KRÓLEWIECKA ORAZ PARKINGI AOW(SZCZECIŃSKA I MAŚLICKA) - OTWARTE OD 17.45

 • Ceny: 20 zł - auto osobowe, 30 zł - autobus
 • Parking dla osób niepełnosprawnych - bezpłatny, po okazaniu legitymacji osoby niepełnosprawnej
 • Płatność gotówką przy wyjeździe


fot. Miłosz Poloch/stadionwrocław.pl

Zgłoś uwagę