Poleć z Wrocławia na cały świat

Wrocławskie lotnisko jest coraz mocniej otwarte na świat. Zyskujemy kolejne połączenia do wielkich centrów przesiadkowych a to daje dużo większe możliwości podróży na trasach między kontynentami. Wrocław zyskał ostatnio połączenie z Ryanair na lotnisko Chopina w Warszawie. Mocno obsadzone są też loty do dużych niemieckich lotnisk we Frankfurcie i Monachium. Przedstawiamy 10 wybranych połączeń z Wrocławia na trasach transkontynentalnych.


Pasażerowie korzystający z wrocławskiego lotniska mają do wyboru codziennie po trzy połączenia do Frankfurtu i Monachium (obie trasy obsługiwane przez Lufthansę). W tym roku Lufthansa wprowadziła sześć dodatkowych rejsów w tygodniu na trasie do Frankfurtu. – Linie lotnicze w ten sposób reagują na stale rosnące zapotrzebowanie. Wynika to z faktu, że Wrocław rozwija się bardzo szybko i odpowiednio wzrasta liczba podróży biznesowych z i do miasta – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Na trasie z Wrocławia na Lotnisko Chopina, czyli główne lotnisko stolicy, codziennie jest aż 9 rejsów, w tym sześć PLL LOT i trzy linii Ryanair. Loty na tych kierunkach poza tym, że spełniają potrzeby klientów biznesowych są też oknem na cały świat i dają szansę na podróż życia.

Rejsy międzykontynentalne z Wrocławia

Łącznie pasażerowie z Wrocławia mają codziennie do dyspozycji 17 połączeń do europejskich hubów przesiadkowych, z których odlatują setki samolotów praktycznie do wszystkich najważniejszych miast na świecie. Frankfurt to czwarte największe lotnisko w Europie (ponad 61 milionów pasażerów w 2015 roku), Monachium zajmuje na tej liście miejsce siódme (blisko 41 milionów), a Kopenhaga 16 (ponad 26 milionów). – Połączenia z Wrocławia do dużych hubów przesiadkowych są zaplanowane tak, by dać pasażerom możliwość zaplanowania wygodnej dalszej podróży. W ten sposób z Wrocławia można dolecieć, z tylko jedną przesiadką, do wszystkich największych metropolii na wszystkich kontynentach – mówi Jarosław Sztucki.   

10 wybranych połączeń z Wrocławia na trasach transkontynentalnych:

  • Wrocław – Toronto 10 godz. 45 minut (przez Frankfurt)
  • Wrocław – Chicago (lotnisko O’Hare) 11 godz. 50 minut (przez Warszawę)
  • Wrocław – Nowy Jork (lotnisko JFK) 11 godz. 40-45 minut (przez Warszawę lub Frankfurt)
  • Wrocław – Dallas 14 godz. 50 minut (przez Frankfurt)
  • Wrocław – Los Angeles 15 godz. 20 minut (przez Frankfurt)
  • Wrocław – San Francisco 15 godz. 40 minut (przez Frankfurt)
  • Wrocław – Szanghaj (Pudong) 13 godz. 50 minut (przez Frankfurt)
  • Wrocław – Hong Kong 14 godz. 30 minut (przez Frankfurt)
  • Wrocław – Singapur 15 godz. 15 minut (przez Frankfurt)
  • Wrocław – Buenos Aires (lotnisko Ezeiza) 17 godz. 5 minut (przez Frankfurt)
Zgłoś uwagę