Panthers Wrocław mają nową sekcję - żeńskiego lacrosse'a

Panthers Wrocław otwierają kolejną sekcję sportu amerykańskiego. Po drużynie softballistek, teraz pod szyldem Panthers będą grać także wrocławskie lacrossistki.

  • fot. Panthers Wrocław

    fot. Panthers Wrocław


- Wielkie wieści czasami przychodzą bez zapowiedzi. Na idealny początek tygodnia, miesiąca i kwartału z przyjemnością ogłaszamy, że klub Panthers Wrocław właśnie powiększył się o kolejną sekcję! W naszych szeregach witamy kobiecą sekcję lacrosse - poinformował wrocławski klub.

Kosynierki będą Panterami. W przyszłości derby?

Do tej pory wrocławskie lacrossistki występowały jako Kosynierki. Pod tym szyldem zdobywały medale mistrzostw Polski, w tym także ten najcenniejszy.

Co ciekawe, rozpoczęcie działalności Panthers lacrosse nie oznacza, że Kosynierki przestaną istnieć. Kosynierzy - klub wystawiający w rozgrywkach męski zespół lacrosse - nadal szkoli młode adeptki tej dyscypliny, które w przyszłości stworzą pierwszą drużynę. Niewykluczone zatem, że za kilka lat doczekamy się w lidze kobiet derbów Wrocławia.

Kolejna sekcja Panthers

Tymczasem Panthers budują klub wielosekcyjny. Do świetnie działającej sekcji futbolu amerykańskiego dołączyły już softballistki (do tej pory jako Hrabiny), które pod nowym szyldem zdążyły już zdobyć mistrzostwo Polski. Teraz czas na kolejną sekcję, czyli lacrosse. Niewykluczone, że to jeszcze nie ostatnie słowo wrocławskiego klubu i wkrótce powstaną kolejne sekcje.

- Do tej pory dziewczyny występowały pod nazwą Kosynierki, teraz zobaczymy je w czarno-niebieskich barwach. To początek kolejnej, wielkiej opowieści, którą dla Wrocławia napiszemy wspólnie z nimi. Witamy w rodzinie - czytamy w klubowym komunikacie.Zgłoś uwagę