Światowe Igrzyska Sportowe 2017

Oferty w drugim przetargu na renowację Stadionu Olimpijskiego

Przygotowania do The World Games 2017

  • mat. Wrocławskie Inwestycje

  • mat. Wrocławskie Inwestycje


Trzech chętnych ubiega się o kontrakt na renowację Stadionu Olimpijskiego. Ceny? Od 86 mln zł do ponad 126 ml zł, a więc jest taniej niż w poprzednim postepowaniu. Zanim nastąpi wybór komisja przetargowa spółki Wrocławskie Inwestycje musi ocenić złożone oferty.

Przetarg na przygotowanie infrastruktury sportowej w związku z World Games – renowację Stadionu Olimpijskiego - zainteresował trzech oferentów. Najtańszy, spółka Molewski z Włocławka, swoje usługi wycenia na 86,4 mln zł. Druga oferta, znana z poprzedniego przetargu, pochodzi od konsorcjum wrocławskich firm P.B. Inter-System, ISB Budownictwo, Nexus Nowe Technologie i Biura Ochrony „Rangę” – 119 mln zł. Najdroższy jest warszawski Budimex – 126,1 mln zł.

 

Zaprojektuj i buduj

Przypomnijmy, że przetarg, podobnie jak poprzedni przewiduje, że realizacja będzie przeprowadzona w formule „zaprojektuj i buduj”. Do początku 2015 roku ma powstać projekt, który przez kolejne dwa lata powinien zostać zrealizowany. Zabytkowy obiekt ma być przy okazji dostosowany do obowiązujących współcześnie wymogów.

Plany inwestycyjne przewidują m.in., że krzesełka powinny zastąpić drewniane ławki. Miejsc ma być minimum 11 tys., ale liczba może być wyższa, ostatecznie ustali to projektant, który musi uwzględnić wszystkie postawione warunki. Jednym z ważniejszym jest poprawa widoczność. Ponadto prace obejmują także montaż nowego oświetlenia, odnowienie stolarki w całym obiekcie, renowację elewacji, budowę częściowego zadaszenia nad trybunami. Musi zostać wybudowana też nowa instalacja wodno-kanalizacyjna.

Poprzednie postepowanie, ogłoszone na początku roku, trzeba było unieważnić. Zgłosiło się jedynie konsorcjum firm skupionych wokół Przedsiębiorstwa Budowlanego Inter-System, które swoją ofertę wyceniło na ponad 144 mln zł. Zamawiający przeznaczył na inwestycję ok. 70 mln zł, wiec trzeba było postępowanie unieważnić. Za wcześnie jest by mówić, czy obecne oferty też nie okażą się za drogie.

 

RamZgłoś uwagę