Piłkarze i zarząd Śląska Wrocław wspólnie zdecydowali o obniżeniu pensji

Wstrzymanie rozgrywek piłkarskiej PKO Ekstraklasy bez wątpienia będzie miało wpływ na płynność finansową wielu klubów. Włodarze Śląska wspólnie z piłkarzami wypracowali stanowisko w sprawie pensji – w najbliższym czasie wypłaty zostaną częściowo zamrożone.

  • fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)

    fot. Krystyna Pączkowska (www.slaskwroclaw.pl)


Piłkarze zgodzili się na zamrożenie znacznej części swoich wynagrodzeń. Od teraz będą otrzymywać od 15 do 30% pełnej kwoty miesięcznej pensji.

„Kluczowa jest solidarność”

– Wszyscy wspólnie walczymy z koronawirusem. W tej walce kluczowa jest nasza solidarność. Cieszę się, że piłkarze Śląska – osoby ważne i podziwiane przez wielu wrocławian – w tej wyjątkowej sytuacji zdali egzamin z solidarności i jako pierwsi w Polsce postanowili w ten sposób dać przykład odpowiedzialności za losy swojego klubu – podkreśla Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Wypracowane stanowisko to pomysł na pomoc klubowi w tym ciężkim czasie, kiedy nie jest w stanie generować właściwie żadnych przychodów. Zmianie nie ulegnie wysokość wynagrodzeń jedynie najmłodszych piłkarzy.

Inicjatywa wyszła od piłkarzy

– To inicjatywa rady drużyny, która świadczy o odpowiedzialności doświadczonych zawodników i prawdziwym charakterze naszego zespołu – zaznacza Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

– Rozumiemy powagę sytuacji, która dotyka nas wszystkich. Wierzymy, że tylko jednocząc się w obliczu problemów, możemy je wspólnie przezwyciężyć – mówi Krzysztof Mączyński, kapitan WKS-u.Zgłoś uwagę