Nowe Horyzonty 2015: daj się porwać

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty to nie tylko filmy i spotkania z ich twórcami. Podobnie jak w dwóch ostatnich edycjach tak i teraz festiwalowi towarzyszy wystawa Midnight Show organizowana przez galerię BWA. W sobotę o północy jest więc ostatnia podczas tej edycji Nowych Horyzontów szansa, by uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. A co przygotowano dla nas w tym roku?

  • człowiek w ciemności

    fot. materiały organizatora

  • zdjęcie zrobione w galerii w ciemności

    fot. materiały organizatora

  • fot. materiały organizatora

  • fot. materiały organizatora


Midnight Show to wystawa realizowana w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty od 2013 roku. Ma charakter symbolicznego seansu, kończącego dzienny program pokazów filmowych. Trwa jedną godzinę każdej festiwalowej nocy i w każdej odsłonie jest inny. 

Midnight Show III

- Interesuje nas reakcja i zachowanie publiczności. Czy porwani w ciemności będą ze sobą współpracować? Ciemność rozbudza lęk, pozwala się schować. Odczuwanie cudzej obecności może być jednocześnie radosne i przerażające - tłumaczą kuratorzy wydarzenia.

Dwie poprzednie edycje odnosiły się do pojęć takich jak: montaż, studia nad publicznością, animizm, światło i ruch. Podobnie jak filmy miały swoją ścieżkę dźwiękową, protagonistów czy gwiazdorskie obecności specjalne. Swoje prace prezentowali m.in.: Olaf Brzeski, Aneta Grzeszykowska, Roee Rosen, Dominik Lejman, Monika Zawadzki, Kama Sokolnicka, Maciej Sieńczyk. Midnight Show jest zatem formułą wystawienniczą, każdego roku wypełnianą nową treścią. To propozycja innego spojrzenia na dzieło sztuki – obrazy, fotografie, rzeźby, obiekty – w sposób, w jaki zazwyczaj oglądamy filmy w kinie: przez ściśle określony czas, ze świadomością początku i końca.

Ostatni pokaz w sobotę o 00:00 w galerii BWA Dizajn przy ul. Świdnickiej 2-4

Ze względu na tegoroczny charakter Midnight Show ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania kasach kina Nowe Horyzonty.   

Zgłoś uwagę