www.wroclaw.pl

Pierwsze urodziny programu Nasz Wrocław

Pierwsze urodziny programu Nasz Wrocław

200 złotych na start do wykorzystania na bezpłatne wejścia m.in. do ZOO, Hydropolis czy Aquaparku. Zniżki w niemal 60 miejscach na terenie całego miasta. W ciągu roku z programu Nasz Wrocław skorzystało już ponad 50 tysięcy wrocławian. Z aplikacji mogą korzystać wszyscy rozliczający podatki we Wrocławiu. Założenie konta jest bezpłatne i trwa kilka chwil.

Nasz Wrocław to miejski program, którego celem jest zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz udziału w życiu miasta.

– Projekt Nasz Wrocław to część strategii miasta. Każdy, kto rozlicza podatki we Wrocławiu, może liczyć na oszczędności np.przy korzystaniu z komunikacji miejskiej. Warto podkreślić, że na samych przejazdach wrocławskim MPK, w przyszłym roku będzie można zaoszczędzić do 240 zł. Do programu dołącza też coraz więcej prywatnych partnerów, w ostatnim czasie np. Hard Rock Cafe – mówi Radosław Michalski, dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Więcej informacji o programie Nasz Wrocław

Marcin Urban, skarbnik miastaMarcin Urban, skarbnik miasta, fot. UMW

– Jak dotąd z programu skorzystało już ponad 53 tysiące mieszkańców – wyjaśnia Marcin Urban, skarbnik miasta. – Z danych wynika jednak, że we Wrocławiu rozlicza się ponad 400 tysięcy osób. Każda z nich już teraz może korzystać z darmowych wejść oraz zniżek w punktach partnerskich.

Grafika przedstawia etapy rejestracji do programu Nasz Wrocław. Punkt pierwszy - rozlicz PIT we Wrocławiu. Punkt dwa - zarejestruj się na stronie lub w aplikacji mobilnej Nasz Wrocław. Punkt trzy - korzystaj ze zniżek.

Po rejestracji w programie i poprawnej weryfikacji, każdy mieszkaniec otrzymuje darmowe wejścia do Aquaparku, Hydropolis, ZOO czy na mecz piłkarskiego Śląska. Za darmo można również wziąć udział w przejażdżce konnej na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice. Przykładowo - jeśli chcemy skorzystać z darmowego wejścia do ZOO, wystarczy powiedzieć o tym kasjerowi i mieć przy sobie dokument tożsamości. Z pakietu pięciu jednorazowych wejść można skorzystać w ciągu całego roku - do 17 listopada 2020 r. Następnie pojawi się nowy pakiet wejściówek.

Radosław Ratajszczak, prezes zarządu Zoo Wrocław Radosław Ratajszczak, prezes zarządu Zoo Wrocław, fot. UMW

Nie tylko bezpłatne wejścia

Tylko w tym roku program oferuje zniżki w kilkudziesięciu miejscach we Wrocławiu - to m.in. klubokawiarnie, placówki kultury, kina, ośrodki sportu i rekreacji, a od niedawna również ogród japoński.

Odwiedzając wrocławskie atrakcje, dzięki karcie można zaoszczędzić rocznie nawet kolejne 400 złotych. Lista partnerów regularnie się zwiększa. Jeszcze w tym roku pojawi się kolejnych 10 partnerów.

Grafika przedstawia zniżki od 10% do 50% w niemal 60 miejscach na terenie miasta na pierwsze urodziny Nasz Wrocław

Nasz Wrocław receptą na wakacyjną nudę

– Zachęcamy mieszkańców do aktywnego spędzania czasu w mieście i korzystania z atrakcji – mówi Radosław Michalski. – Wystarczy pobrać aplikację Nasz Wrocław na smartfona i uzupełnić dane. To między innymi numer telefonu i PESEL. Rejestracja zajmuje kilka minut. Konto założymy nawet stojąc w kolejce do kasy biletowej atrakcji, z której chcemy skorzystać bezpłatnie. Co prawda 5 darmowych wejść jest dedykowanych pełnoletnim, ale z Naszego Wrocławia mogą również korzystać dzieci i nastolatkowie.

Jako użytkownik można założyć konto swojemu dziecku, które skończyło 13 lat. Dzięki temu będzie mogło samo korzystać ze zniżek u partnerów programu. W przypadku osób starszych, które nie korzystają z internetu, istnieje możliwość wyrobienia karty Nasz Wrocław. Wystarczy zgłosić się do Centrum Obsługi Podatnika przy ul. Kotlarskiej 41. Dzięki temu oszczędzimy m.in. na wizytach we wrocławskim ZOO, które w 2020 roku jest najchętniej odwiedzaną atrakcją w ramach programu.

Grafika pokazuje w których 5 miejscach można wykorzystać 200 złotych na pierwsze urodziny Nasz Wrocław. Pokazane miejsca to: Hydropolis, Zoo Wrocław, WKS, Aquapark Wrocław oraz Wyścigi konne Wrocław.

– Tylko w trwającym roku, dzięki karcie Nasz Wrocław, ZOO bezpłatnie odwiedziło siedem tysięcy osób – zaznacza Radosław Ratajszczak, prezes ZOO Wrocław. – W przypadku kolejnych wejść w ciągu roku - drugiego czy trzeciego – dorosły może liczyć na 40% zniżki na bilet jednorazowy. To także 10 proc. zniżki na kartę roczną.

Mniej za bilety komunikacji miejskiej

Jeśli na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej zostanie uchwalony nowy cennik biletów komunikacji miejskiej, program Nasz Wrocław będzie miał dodatkowy atut. Dla posiadaczy konta w aplikacji nie wzrosną ceny biletów okresowych. Kupując bilet miesięczny na wszystkie linie, będzie można dzięki temu zaoszczędzić 20 złotych. W przypadku biletu 365-dniowego na wszystkie linie, to oszczędność w wysokości 250 złotych.

– Chcemy, aby mieszkańcy rozliczający PIT we Wrocławiu mogli korzystać z dodatkowych benefitów – zaznacza Marcin Urban. – Co roku zachęcamy mieszkańców Wrocławia, by rozliczali swoje zeznanie w miejscu zamieszkania. Nie trzeba przy tym zmieniać adresu zameldowania.