Większe zmiany w rozkładach jazdy MPK od 18 grudnia

Od 18 grudnia na pasażerów MPK czekają zmiany w rozkładzie jazdy. Co się zmieni?

  • Zmiany w rozkładzie jazdy MPK od 18 grudnia

    Zmiany w rozkładzie jazdy MPK od 18 grudnia /fot. BP


Zakończenie wymiany zwrotnic tramwajowych na skrzyżowaniu Sienkiewicza/Piastowska

Koniec prac związanych z wymianą zwrotnic tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza i Piastowskiej. Od 18 grudnia 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 1, 9, 17 i 70.

Tramwaje linii 1 i 70 powrócą na trasę przez ulicę Nowowiejską, a tramwaje linii 9 i 17 pojadą przez ulicę Sienkiewicza. Natomiast kursy autobusowej linii okresowej 700 zostaną zlikwidowane.

Wymiana rozjazdów tramwajowych na pętli Park Południowy

Prace związane z wymianą rozjazdów tramwajowych na pętli „Park Południowy” przy ulicy Ślężnej wymagają zmiany w kursowaniu tramwajów linii 9 i 15. W dniach 18-19 grudnia 2021 roku (sobota-niedziela) wspomniane linie będą mieć skróconą trasę do zajezdni tramwajowej „Gaj” - przystanek „Uniwersytet Ekonomiczny”.

Na odcinku Petrusewicza - Park Południowy - Petrusewicza zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 709, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Bilety jednorazowe i okresowe w dniach 18-19.12.2021r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9 lub 15 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 709. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Przypominamy, że pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Tramwaje linii 9 i 15 powrócą na trasę do Parku Południowego 20 grudnia 2021 roku (poniedziałek).

Kolejny etap przebudowy ulicy Kosmonautów

Trwa przebudowa ulicy Kosmonautów, będzie również rozbiórka tymczasowej pętli autobusowej przy ulicy Grabowej. Od 18 grudnia 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach autobusowych 102 i 722.

  • Trasa przejazdu autobusów linii 102 zostanie skrócona do przystanku „Kosmonautów (Szpital)” przy skrzyżowaniu ulicy Kosmonautów i Fieldorfa gdzie można dokonać przesiadki do tramwajów linii 3, 10 i 20.
  • Autobusy linii 102 będą zatrzymywać się na nowej pętli autobusowej zlokalizowanej pomiędzy ulicą Fieldorfa a ulicą Grabową, ale bez możliwości obsługi pasażerów do czasu zakończenia prac budowlanych.
  • Autobusy linii 722 będą kursowały z pominięciem tymczasowej pętli przy ulicy Grabowej i będą zatrzymywały się na przystanku „Grabowa” zlokalizowanym przy ulicy Kosmonautów za skrzyżowaniem z ulicą Grabową i Trójkątną.


Zgłoś uwagę