Futsalowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących we Wrocławiu

W najbliższy weekend, 22-23 września, we Wrocławiu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn. W turnieju zmierzą się cztery drużyny, które powalczą o miano najlepszej w Polsce.

  • fot. ŚWIT Wrocław


Z pewnością zbliżający się weekend dostarczy wrocławskim kibicom piłki nożnej wielu emocji. Nie chodzi tylko o kolejne spotkanie Śląska Wrocław w LOTTO Ekstraklasie (niedziela, 23 września, godz. 15.30, Stadion Wrocław), ale również o pojedynki toczone o najlepszą drużynę w kraju podczas weekendowych Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn – Grupy A, które także zostaną rozegrane w stolicy Dolnego Śląska.

Głównym organizatorem turnieju jest Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących „ŚWIT”, który także weźmie udział w rozgrywkach. Obok gospodarza na parkiecie hali sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Przesmyckiego 10) kibice będą mogli podziwiać umiejętności Spartana Lublin, Mazowsza Warszawa oraz drużyny Bagry Kraków.

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn

Wydarzenia sportowe
Termin od 22 września 2018 09:00 do 23 września 2018 13:00

Miejsce Hala Sportowa Uniwersytetu Wrocławskiego

Zobacz

W sobotę rozgrywki toczone będą od godziny 9.00 do 13.00, a także od 15.30 do 20.00. Dzień później, 23 września, piłkarskie spotkania rozegrane zostaną od godziny 9.00 do 13.00. Następnie, organizatorzy turnieju wręczą uczestnikom pamiątkowe puchary, medale oraz statuetki.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku podczas Mistrzostw Polski drużyna tegorocznych gospodarzy ŚWIT-u Wrocław zajęła III miejsce. Czy tym razem uda się poprawić zeszłoroczny wynik?

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn to także bardzo ważny etap w przygotowaniach do Mistrzostw Europy Głuchych, które rozegrane zostaną od 6 do 14 grudnia w Tampere w Finlandii. Miejmy nadzieję, że wśród wyselekcjonowanych zawodników nie zabraknie także piłkarzy wrocławskiego klubu.Zgłoś uwagę