Na wakacje polecimy z Wrocławia na Gran Canarię

Piąta czarterowa nowość z wrocławskiego lotniska na lato 2016. Połączenie na Gran Canarię wystartuje 14 czerwca. To wyspa mała, ale tak różnorodna, że nazywa się ją kontynentem w miniaturze.


Gran Canaria jest już piątym nowym połączeniem w ofercie biur podróży, które będzie dostępne w letniej siatce wrocławskiego lotniska. Ogłoszone wcześniej nowości to hiszpańskie Alicante i Barcelona (El Prat) oraz dwie greckie wyspy Thassos i Lefkada.

– Cieszy nas, że oferta czarterowa wzbogaca się o bardzo atrakcyjne kierunki. Wyspy Kanaryjskie są coraz popularniejszym miejscem wypoczynku podróżnych z Wrocławia. Pokazuje to sukces czarterowych połączeń na Lanzarote i Fuerteventurę, dostępnych przez cały rok oraz linii Ryanair na Teneryfę, otwartego w listopadzie ubiegłego roku – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Dlaczego Gran Canaria nazywana jest kontynentem w miniaturze? Są tam złote, szerokie plaże, w tym także z piaskiem z Sahary, egzotyczna roślinność, piękne lasy sosnowe i cytrusowe gaje. Nad wyspą góruje wulkan z ośnieżonym szczytem, znajdziemy tam też pustynne wydmy i malownicze klify.

– Wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat Gran Canarii. Różnorodność krajobrazów na tej wyspie jest niezwykła i powoduje, że dobrze czują się tam zarówno amatorzy plażowania, jak i osoby preferujące aktywny wypoczynek. Dodatkowo na Gran Canarii przez cały rok panują przyjemne temperatury – mówi Jarosław Sztucki.

Najbardziej znaną plażą Gran Canarii jest Maspalomas, znajdująca się tuż przy malowniczych wydmach. Obok Maspalomas jest Playa del Ingles, gdzie królują narty wodne, surfing i windsurfing. Z kolei na północnym i zachodnim wybrzeżu popularne jest tez żeglowanie oraz  nurkowanie. Gran Canaria to również świetne miejsce na górskie wędrówki i wycieczki rowerowe.

Połączenie na Gran Canarię znajduje się w ofercie biura podróży Itaka. Ruszy 14 czerwca 2016 roku. Latem podróżni wrocławskiego lotniska będą mieli do wyboru, poza lotami na Wyspy Kanaryjskie, ponad 30 innych kierunków czarterowych.

Przypomnijmy, że niedawno zostały uruchomione regularne loty na sąsiadującą z Gran Canarią i Teneryfę.

Czytaj więcej: Leć z Wrocławia na rajską Teneryfę

Zgłoś uwagę