Leć z Wrocławia na rajską Teneryfę

Teneryfa na Wyspach Kanaryjskich to idealny kierunek na urlop nawet zimą. Od dzisiaj (4 listopada) w każdą środę z Wrocławia będzie latał tam samolot Ryanair. To pierwsze niskokosztowe połączenie ze stolicy Dolnego Śląska na Kanary. 

  • Od 4 listopada samolot Ryanair lata z Wrocławia na Teneryfę.


Bilety na pierwszy lot na Teneryfę sprzedały się do ostatniego miejsca. W tej chwili można jeszcze wykupić pojedyncze bilety na grudzień, najtańsze kosztują 279 zł.
- Teneryfa jest od dłuższego czasu popularnym kierunkiem wśród naszych pasażerów. Do tej pory oferowana wyłącznie w siatce lotów czarterowych, teraz również dostępna jako kierunek niskokosztowy. Zdecydowanie skorzystają na tym pasażerowie a kierunek ma szansę stać się najpopularniejszym z wrocławskiego lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Samolot z Wrocławia będzie latał na Wyspy Kanaryjskie raz w tygodniu (w środę) o godzinie 14.15. Lot trwa około 5 godzin. Czas spędzony w samolocie na pewno wynagrodzi nam temperatura, którą zastaniemy na Teneryfie. W listopadzie, grudniu czy styczniu sięga tam nawet 25 stopni Celsjusza.

Dzisiaj jako pierwsza na stopniach samolotu stanęła pani Dorota Nowak z mężem, którzy od trzech lat czekali na tą chwilę. – Byliśmy już na Teneryfie i bardzo nam się podobało, ale zawsze musieliśmy kombinować. Najczęściej lataliśmy z Berlina. Teraz będzie dużo łatwiej – cieszy się małżeństwo z Chojnowa.
Marcin z Wrocławia z kolegami też czekał na pierwszy wylot z Wrocławia. Chcemy popływać na deskach surfingowych i uciec przed zimnem – śmieją się.
Wszyscy pasażerowie dzisiejszego lotu zostali też poczęstowali okolicznościowym tortem przygotowanym przez linie lotnicze Ryanair. 
W siatce lotów z Wrocławia na zimę 2015/2016 są aż 32 kierunki, w tym 23 połączenia niskokosztowe, 5 sieciowych i 4 czarterowe.  

Mityczna Atlantyda 

Legenda głosi, że Teneryfa to część zaginionej mitycznej Atlantydy. Wyspa choć leży na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Afryki, to tak jak inne z archipelagu należy do Hiszpanii i Unii Europejskiej. 
Nad lądem góruje symbol Teneryfy - magiczny masyw wulkaniczny Teide (3718 m n.p.m., drugie tyle skrywa w oceanicznych toniach), który przez wieki tworzył wyspę. W języku pierwotnych osadników Teide - to „Piekielna Góra”, wierzyli, że to siedziba Bogów. Współcześnie życie ciągle toczy się wokół wulkanu. Na zboczach Teneryfy miesza się intensywna zieleń palm ze złocistym piaskiem plaż, wulkanicznymi skałami i błękitem oceanu. Wyspa szybko stała się turystycznym rajem. 

Teneryfa to w większości skaliste nabrzeże, które ostro schodzi do oceanu szczególnie w północnej części wyspy. Na szczęście natura była łaskawa i turyści bez problemu znajdą tutaj też piękne piaszczyste plaże i to w zaskakujących kolorach. Jest ich bisko sto a nietypową barwę zawdzięczają wulkanicznemu pochodzeniu wyspy. 

Oprócz zwiedzania malowniczych miejsc, urokliwych uliczek miast, podziwiana architektury i degustowania przepysznych miejscowych specjałów, na Teneryfie można się też świetnie zabawić. Wyspa jest usiana parkami wodnymi, ogrodami botanicznymi i zoologicznymi. Można korzystać z dobrodziejstw oceanu i gór, a miejscowi oferują rozrywkę na lądzie, w wodzie i powietrzu. 

Zgłoś uwagę