wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Bruno Schulz. Festiwal 2022. Zobaczcie program święta literatury we Wrocławiu
Na zdjęciu słynna poetycka kurtyna w Zaułku Solnym, czyli tkanina z nadrukowanym wierszem Marcina Sendeckiego tegorocznego laureata Nagrody Silesius za całokształt twórczości fot. Mat
Na zdjęciu słynna poetycka kurtyna w Zaułku Solnym, czyli tkanina z nadrukowanym wierszem Marcina Sendeckiego tegorocznego laureata Nagrody Silesius za całokształt twórczości

Od środy 12 października startuje bodaj największe literackie święto Wrocławia, bo Bruno Schulz. Festiwal to nie tylko okazja do ciekawych spotkań z cenionymi pisarzami, ale też szansa, aby posłuchać, co o książkach mówią pisarze nominowani do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus i poeci nominowani do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Zobaczcie program Bruno Schulz. Festiwal 2022.

Reklama

To już jedenasta edycja Bruno Schulz. Festiwalu, imprezy, która jest rodzajem podsumowania literackiego roku we Wrocławiu i nie tylko.

Nagroda Angelus 2022 – poznamy laureatów

Podczas Bruno Schulz. Festiwalu w sobotę 15 października przyznana zostanie Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus za rok 2022. Wśród nominowanych w tym roku siedmiu autorów z Europy Środkowej jest aż troje pisarzy polskich.  

Spotkania z pisarzami nominowanymi do Angelusa są częścią Bruno Schulz. Festiwalu i odbywają się pod nazwą Salon Angelusa. 

Salon Angelusa – spotkania z pisarzami [PROGRAM]

12 października, środa, Klub Proza

 • godz. 17.30. Spotkanie z Edwardem Pasewiczem („Pulverkopf”) nominowanym do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Rozmawia Dawid Szkoła.

13 października, czwartek, Klub Proza

 • godz. 16.00. Spotkanie z Alhierdem Bacharewiczem („Sroka na szubienicy”) nominowanym do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Rozmawia Urszula Glensk. Przekład książki: Igor Maksymiuk, Jan Maksymiuk.
 • godz. 19.00. Spotkanie z Andrzejem Stasiukiem („Przewóz”) nominowanym do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Rozmawia Stanisław Bereś.

14 października, piątek, Klub Proza

 • godz. 17.30. Spotkanie z Katarzyną Surmiak-Domańską („Czystka”) nominowaną do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Rozmawia Waldek Mazur.

16 października, niedziela, Klub Proza

 • godz. 12.00. Spotkanie z laureatką lub laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Rozmawia Justyna Sobolewska.

Nagroda Silesius 2022 – poznamy laureatów 

Podczas gali 15 października poznamy też laureatów Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. 

 

A podczas Bruno Schulz. Festiwal spotkania z nominowanymi i laureatem nagrody honorowej Marcinem Sendeckim. 

Salon Silesiusa – spotkania z poetami [PROGRAM]

15 października, sobota, Klub Proza

 • godz. 12.00. Spotkanie wokół książek nominowanych do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2022 w kategorii Debiut roku. Rozmowa o „Ekspansji ech” Michała Krawczyka, „polskim wrapie” Marty Stachniałek i „storytellingu” Antoniny Tosiek. Prowadzi Alina Świeściak.
 • godz. 13.30. Spotkanie wokół książek nominowanych do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2022 w kategorii Książka roku. Z Małgorzatą Lebdą, Joanną Mueller, Krzysztofem Siwczykiem, Dariuszem Sośnickim i Katarzyną Zwolską-Płusą rozmawia Adam Poprawa.
 • godz. 15.00 .Spotkanie z Marcinem Sendeckim, laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2022 za całokształt twórczości rozmawia Jakub Skurtys. 

16 października, niedziela, Klub Proza

 • godz. 13.00. Spotkanie z laureatami Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategoriach Książka roku i Debiut roku rozmawiają Monika Glosowitz i Piotr Śliwiński.

Bruno Schulz. Festiwal – spotkania ze znanymi autorami [PROGRAM]

12 października, środa, Klub Proza

 • godz. 16.00. Spotkanie z Rafałem Hetmanem wokół książki „Las zbliża się powoli” prowadzi Katarzyna Surmiak-Domańska.
 • godz. 19.00. Spotkanie z Natalką Śniadanko wokół książki „Porządne papiery arcyksięcia Wilhelma” prowadzi Irek Grin.

13 października, czwartek, Klub Proza

 • godz. 17.30. Spotkanie z Jędrzejem Morawieckim i Ziemowitem Szczerkiem wokół ich reportaży ze Wschodu prowadzi Waldek Mazur.
 • godz. 20.30. Spotkanie z Elżbietą Cherezińską pt. „Historia w teraźniejszości” prowadzi Paweł Czernich.

14 października, piątek, Klub Proza

 • godz. 16.00. Spotkanie z z Tatianą Țîbuleac wokół książki „Lato, gdy mama miała zielone oczy” prowadzi Michał Nogaś.
 • godz. 19.00. Spotkanie pt. „Kim jest natura?” z Agnieszką Szpilą, Barbarą Sadurską i Dominiką Słowik prowadzi Olga Wróbel.

15  października, sobota, Klub Proza

 • godz. 17.30. Spotkanie z Sylwią Chutnik wokół książki „Tyłem do kierunku jazdy” prowadzi Olga Wróbel.

16 października, niedziela, Klub Proza

 • godz. 15.30. Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem wokół książki „Testament, czyli opowieść o Tadeuszu Kościuszce słowami jego ordynansa, syna afrykańskiego księcia, Agrippy Hulla” prowadzi Justyna Sobolewska
 • godz. 17.00. Spotkanie z Wojciechem Orlińskim wokół książki „Kopernik. Rewolucje” prowadzi Paweł Goźliński.
 • godz. 19.00. Czytał Michał Nogaś (w Prozie): Radek Rak. Spotkanie w klubie Proza i na antenie Radia Nowy Świat.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl