wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 32°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławianin zagrał w serialu Netflixa „Stranger Things 4”. Marcin Harasimowicz robi karierę w USA

Marcin Harasimowicz jako jedyny polski aktor zagrał w serialu Netflixa "Stranger Things ". fot. Netflix
Marcin Harasimowicz jako jedyny polski aktor zagrał w serialu Netflixa "Stranger Things ".

W serialu „Stranger Things” zagrał Polak, Marcin Harasimowicz. Pochodzący z Wrocławia aktor ma na swoim koncie role w znanych, amerykańskich filmach, jak „Czerwona nota”, „The Hunt”, „Silent Life” czy „Anioły i Demony”. Co ciekawe, zanim wyjechał do USA, pracował jako dziennikarz sportowy. W kogo wcielił się w serialu Netflixa i jak trafił do Hollywood?

Reklama

Wrocławianin w obsadzie „Stranger Things 4”. Kogo zagrał?

W najnowszym, czwartym sezonie popularnego serialu „Stranger Things” pojawił się polski akcent. W jedną z ról wcielił się pochodzący z Wrocławia Marcin Harasimowicz. Aktor łącznie zagrał w trzech odcinkach produkcji Netflixa - piątym, szóstym i siódmym. Polak pojawia się na ekranie w roli współwięźnia głównego bohatera, komendanta Jima Hopper, którego zagrał David Harbour.

Wyświetl ten post na Instagramie

Jak Marcin Harasimowicz trafił do Hollywood? 

„Stranger Things 4” to nie pierwsza duża produkcja z udziałem Harasimowicza. Aktor ma na swoim koncie role w znanych hollywoodzkich filmach, m.in. „Czerwona nota” z Ryanem Reynoldsem, „The Hunt” z Hilary Swank, „Silent Life” czy „Anioły i demony”. Co ciekawe, wrocławianin postanowił zająć się aktorstwem w wieku 30 lat. Wcześniej pracował jako dziennikarz sportowy i dopiero wyjazd do Los Angeles odmienił jego zawodowe życie. Ostatecznie Harasimowicz ukończył prestiżową Szkołę Stella Adler Studio of Acting w Nowym Jorku i kontynuuje swoją karierę aktorską. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Kiedy premiera drugiej części „Stranger Things 4”?

Serial „Stranger Things 4” zadebiutował na platformie Netflix w 2016 roku. Produkcja cieszy się wciąż dużym zainteresowaniem, czego efektem są kolejne sezony. Pierwsza część czwartej serii „Stranger Things 4” miała swoją premierę 27 maja 2022. Na kolejną odsłonę widzowie muszą poczekać do 1 lipca 2022. Druga część serialu Netflixa będzie składa się z dwóch odcinków, które będą trwały 1,25 godziny i 2,30 godziny. Oficjalnie wiadomo także, że pojawi się piąty sezon, który prawdopodobnie będzie ostatnim.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama