wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

"Woda w usta" we Wrocławskim Teatrze Współczesnym na zakończenie sezonu [DATY, CENY BILETÓW]

Robert Migdał,
"Woda w usta" będzie zagrana na koniec tegorocznego sezonu artystycznego fot. Natalia Kabanow/Wrocławski Teatr Współczesny
"Woda w usta" będzie zagrana na koniec tegorocznego sezonu artystycznego

„Woda w usta” autorstwa Sandry Szwarc to sztuka luźno inspirowana dramatami Williama Szekspira. Wrocławski Teatr Współczesny (ul. Rzeźnicza 12) zamyka nią ten sezon artystyczny. Spektakle będą grane 24 i 25 czerwca o godz. 19:15 oraz 26 czerwca o godz. 18:15. Bilety po 35 złotych (ulgowy) i 50 złotych (normalny).

Reklama

Galeria zdjęć

Na koniec "Woda w usta". O czym opowiada przedstawienie?

„Wodą w usta” Wrocławski Teatr Współczesny zamyka ten sezon artystyczny.

– Teatr jako przygoda i próba zrozumienia świata – tak opisuje swoje spektakle Lena Frankiewicz, reżyserka, która zachęca, by zagrać w grę i poszukać odpowiedzi na pytania stawiane w "Wodzie w usta".

Dramat, który jest luźno inspirowany "Wieczorem Trzech Króli" oraz "Królem Learem" Williama Szekspira, opowiada historię Violi i jej ucieczki z przemocowej rodziny. Bohaterka wskutek katastrofy zostaje wyrzucona na bezludną wyspę, gdzie próbuje poradzić sobie z traumą, wpadając przy tym w pułapkę mechanizmów iluzji i zaprzeczenia.


– Jedni zobaczą w głównej bohaterce „Wody w usta”, Violi, morderczynię, inni osobę dotkniętą syndromem DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików), a jeszcze inni małą dziewczynkę, która nie może uwolnić się od swojego dzieciństwa. Każda z tych wersji jest prawdziwa i prawdopodobna – mówi Lena Frankiewicz, reżyserka spektaklu. – Po pierwszej lekturze tego tekstu byłam przekonana, że Viola swojego oprawcę „załatwiła” i cały ten potok słów, który się z niej wydobywa, wypowiadany jest przy okazji „odsiadki”. To jednak tylko jedna z możliwych interpretacji – podkreśla.

„Woda w usta” - spektakl Wrocławski Teatr Współczesny

„Woda w usta” - spektakl Wrocławski Teatr Współczesny

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl


– Podczas lektury „Wieczoru Trzech Króli” zatrzymałam się nad bliźniaczą relacją Violi i Sebastiana. Zaintrygował mnie powód ich podróży zakończonej katastrofą statku i pobytem w Ilirii. Z jakiegoś powodu poczułam, że ich morska podróż była podyktowana jakimś przymusem. Czym był ten przymus i na czym polegała relacja bliźniaczego rodzeństwa? Jakie było ich królestwo, ich dom rodzinny? - mówi Sandra Szwarc, autorka sztuki.

Zaczęłam mnożyć pytania, a w odpowiedzi na nie powstawał tekst i postać „mojej” Violi. Na takiej samej zasadzie pojawił się w „Wodzie w usta” Król Lear jako wzór przemocowego ojca
mówi Sandra Szwarc, autorka sztuki

Zobacz daty spektakli i ceny biletów

Spektakle będą grane 24 i 25 czerwca o godz. 19:15 oraz 26 czerwca o godz. 18:15. Bilety po 35 złotych (ulgowy) i 50 złotych (normalny).

Oto realizatorzy przedstawienia

Dramaturgia: Sandra Szwarc (autorka sztuki)

Reżyseria: Lena Frankiewicz

Scenografia i kostiumy: Arek Ślesiński

Muzyka: Olo Walicki

Choreografia: Ula Zerek

Reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński

Video: Filip Wierzbicki, Mateusz Zieliński

Asystent reżysera: Mariusz Bąkowski

Kogo zobaczymy w obsadzie? Oto aktorzy:

Anna Kieca, Paulina Wosik, Mariusz Bąkowski, Rafał Cieluch

źródło: materiały Wrocławskiego Teatru Współczesnego

Zobacz również

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl