wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Marat/Sade we Wrocławskim Teatrze Współczesnym [ZDJĘCIA Z PREMIERY]
Na zdjęciu scena ze spektaklu "Marat/Sade" we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Na pierwszym planie ubrany na czarno mężczyzna z uniesioną do góry pięścią. Natalia Kabanow
Na zdjęciu scena ze spektaklu "Marat/Sade" we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Na pierwszym planie ubrany na czarno mężczyzna z uniesioną do góry pięścią.

Za nami premiera spektaklu Marat/Sade w reżyserii Marcina Libera. Jego scenariusz powstał na podstawie sztuki Petera Weissa „Męczeństwo i śmierć Jean Paul Marata przedstawione przez zespół aktorski przytułku w Charenton pod kierownictwem pana de Sade”. O czym opowiada?

Reklama

- Marat/Sade to tragikomiczna opowieść o uniwersalnych mechanizmach rządzących naszym światem, a wciąż aktualne pozostaje pytanie: „Maracie, co się stało z naszą rewolucją?" – mówi Michał Henres z Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Punkowa energia i teatr w teatrze

„Punkowa energia we wściekle wykrzyczanym, wyśpiewanym i dowcipnym spektaklu, czerpiącym inspiracje z popkultury i malarstwa. To ciąg scen teatru w teatrze, w którym scenografia powstaje na oczach widzów, a wszystko zmierza do zaskakującego finału. Reżyser Marcin Liber dał upust swojej wyobraźni i pozwolił wyszaleć się dwunastu aktorom, wcielającym się w barwne i wyraziste postaci.” (Fragment opisu spektaklu.)

Zobaczcie galerię zdjęć z premiery.

Spektakl Marat/Sade grany będzie jeszcze: 20, 22, 23 i 24.11.2022 oraz 5, 6, 7 i 8.01.2023. Szczegóły i bilety na stronie Wrocławskiego Teatru Współczesnego

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl