wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Olga Tokarczuk ogłosiła datę premiery nowej książki. „Pan Wyrazisty” ukaże się w przyszłym roku

Olga Tokarczuk ogłosiła datę premiery nowej książki. „Pan Wyrazisty” ukaże się w przyszłym roku

Błażej Organisty,

„Premiera książki Pan Wyrazisty już 25 stycznia 2023 roku!” — ogłosiła w piątek Olga Tokarczuk na Facebooku. O czym będzie? O panu, który spróbuje odzyskać utracony skarb – nieskazitelnie piękną twarz. Powieść graficzna, przede wszystkim dla dorosłych i młodzieży, pojawi się kilka miesięcy po „Empuzjonie” i będzie drugą książką Tokarczuk po otrzymaniu Nobla.

Reklama

Wyrazisty nie miał wyboru i wyciągnął z kieszeni wszystkie oszczędności swojego życia. Nie mógł przecież żałować pieniędzy na własną twarz. Głos z cienia wymienił sumę - była zawrotna. Wyrazisty szybko policzył w myślach i wyszło mu czarno na białym, że nie wystarczy pozbyć się kolekcji starych zapalniczek, drugiego telefonu z najlepszą kamerą, roweru, motolotni, kajaka i oszczędności w banku. To wszystko było za mało. Musiałby sprzedać mieszkanie oddziedziczone po rodzicach i wszystko, co ma. Zrobił kilka kroków w tył, w jeszcze głębszy mrok i zrozumiał: nie ma innego wyjścia.
Olga Tokarczuk, Pan Wyrazisty

W styczniu premiera książki Tokarczuk                            

Zacytowaliśmy fragment nowej książki Olgi Tokarczuk – „Pan Wyrazisty” – która ukaże się 25 stycznia 2023 roku nakładem wydawnictwa Format.

W swojej nowej opowieści (powieści graficznej) Olga Tokarczuk i ilustratorka Joanna Concejo zabiorą czytelników w fikcyjny świat, do złudzenia przypominający czasy współczesne. Rozbuchane ja, natręctwo autoprezentacji, kult młodości, imperatyw szczęścia i obsesja lansu. Brzmi znajomo?

„Pan Wyrazisty” będzie drugą książką Tokarczuk po otrzymaniu nagrody Nobla. Pierwszą była powieść „Empuzjon”, która ukazała się 1 czerwca 2022 roku. Pomiędzy nią a „Księgami Jakubowymi” upłynęło osiem lat.

Pana Wyrazistego można już zamawiać                    

„Pan Wyrazisty” – Olga Tokarczuk

Twarz Pana Wyrazistego natychmiast zapada w pamięć. Jest rozpoznawany błyskawicznie - wystarczy, że pojawi się na ulicy i wszyscy z daleka się do niego uśmiechają. Kiedyś zagrał nawet w reklamie - gratulowano mu sukcesu i chwalono, że jego twarz tak dobrze sprzedała produkt. Pan Wyrazisty bardzo podoba się sam sobie. Kupił supertelefon i z upodobaniem robi tysiące selfie. Jego niepoliczalne wizerunki wędrują po sieci. Pewnego dnia staje jednak przed lustrem i z przerażeniem zauważa, że jego rysy się zatarły, a twarz stała się rozmytą plamą. Z każdym kolejnym zdjęciem blednie wyrazistość Pana Wyrazistego. Czy Pan Wyrazisty odzyska swój utracony skarb - nieskazitelnie piękną twarz? Czy ci, których spotka w mrocznych zakamarkach dzielnicy na przedmieściu pomogą mu znaleźć rozwiązanie? Czy świat będzie na powrót go podziwiał, a on sam będzie znowu dla siebie jedyny i wyjątkowy?
Wydawnictwo Formy

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl