wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:05

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Męskie Granie 2022 we Wrocławiu. W sobotę drugi dzień koncertów. Kto dziś wystąpi na Partynicach?

Męskie Granie 2022 we Wrocławiu. W sobotę drugi dzień koncertów. Kto dziś wystąpi na Partynicach?

Robert Migdał,

Dawid Podsiadło, Ralph Kamiński, Daria Zawiałow, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Zalewski, Bedoes… Lista znakomitych artystów, którzy wystąpią w tym roku na koncercie Męskie Granie 2022 we Wrocławiu jest długa, jak pas startowy lotniska na Strachowicach. 23 lipca, na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach, drugi dzień wyjątkowych koncertów. Kto wystąpi?

Reklama

Męskie Granie 2022 we Wrocławiu. Drugiego dnia koncertów na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach zjawiło się kilka tysięcy fanów dobrej muzyki z całego Dolnego Śląska. Na głównej scenie zagrają m.in Kaśka Sochacka, Ralph Kamiński, Zalewski w projekcie MTV unplugged oraz wyczekiwana Orkiestra Męskiego Grania, m.in Kwiat Jabłoni i Bedoes.

Męskie Granie 2022 we Wrocławiu w sobotę, 23 lipca. Kto wystąpi tego dnia?

KAŚKA SOCHACKA

Debiutancki album Kaśki Sochackiej – „Ciche dni” – ukazał się 26 marca 2021 roku. Kaśka jest autorką wszystkich kompozycji muzycznych. 26 listopada 2021 roku premierę miał album „Ministory”, który ukazał się zaledwie 8 miesięcy po premierze „Cichych Dni”, będąc odpowiedzią, w jakim kierunku zmierza Sochacka. To wyrafinowany pop z dodatkiem miejskiego folku i muzyki alternatywnej. Artystka otrzymała też nagrodę Fryderyk 2022 w kategoriach Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Indie Pop za płytę „Ciche dni”.

BITAMINA

Zespół powstał z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką trafia do słuchaczy jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwane są bardzo osobiście. Drogi Amara i Mateusza, założycieli Bitaminy, skrzyżowały się w 2005 roku podczas obozu aktorskiego Machulskich. Niedługo potem dołączył do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadli sobie do gustu. Nie przeszkadza im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Wspólnie wydali pięć płyt.

RALPH KAMIŃSKI

To wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Tworzy muzykę określaną jako pop alternatywny. W tym roku otrzymał prestiżowy Paszport „Polityki”, będący symbolicznym stemplem jakości twórczości artysty. Ralph wydał trzy albumy: „Morze” (2016), „Młodość” (2019) oraz „KORA” (2021), które zostały ciepło przyjęte przez słuchaczy, krytyków, a także przez branżę muzyczną. „Młodość” była nominowana do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku Alternatywa, a Ralpha nominowano jako producenta muzycznego. Album „KORA” został nagrodzony Fryderykiem 2022 w kategorii Piosenka Poetycka i Literacka, zaś Ralph otrzymał statuetkę w kategorii Artysta Roku.

Artysta otrzymał też wiele innych prestiżowych nagród i wyróżnień, wśród których są m.in. Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz Grand Prix i Nagroda Publiczności 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Kamiński współpracował m.in. z Natalią Przybysz, Quebonafide, Comą, Darią Zawiałow, Natalią Szroeder, Ørgankiem, Kwiatem Jabłoni oraz MIUOSHEM. Na początku lipca br. Ralph wrócił na scenę, ale tym razem w towarzystwie My Best Band In The World.

ZALEWSKI MTV UNPLUGGED

MTV Unplugged Zalewskiego to występ w stu procentach akustyczny, bo muzyk podszedł do zadania tak rzetelnie jak Paul McCartney w 1991 roku. I w jego przypadku brak prądu też nie przekłada się na niedostatki w aranżacjach. Brzmienie dopełnia nieobecna wcześniej na koncertach Zalewskiego bardzo efektowna sekcja dęta.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Męskie Granie 2022 przyciągnie takie same tłumy w tym roku, jak w 2019? Z pewnością! Na zdjęciu Krzysztof Zalewski, który będzie  gwiazdą Męskiego w tym roku Damian Kramski/materiały Toru Wyścigów Konnych Partynice
Męskie Granie 2022 przyciągnie takie same tłumy w tym roku, jak w 2019? Z pewnością! Na zdjęciu Krzysztof Zalewski, który będzie gwiazdą Męskiego w tym roku

To koncert bez prądu, ale pełen mocy, w każdej sekundzie, od „Her Majesty” z płyty „Zelig”, którą Zalewski zaczyna swój występ unplugged, przez piosenki z najnowszego albumu „Zabawa”, po „Miłość Miłość” na finał. Jest i premiera: napisany specjalnie na potrzeby koncertu MTV Unplugged utwór „Ptaki”, piosenka apel, by wznieść się ponad podziały.

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA 2022

Męskie Granie słynie z muzycznych eksperymentów i śmiałego przekraczania artystycznych granic. W tym roku trasa jeszcze bardziej otwiera się na muzyków z młodszego pokolenia oraz nowe gatunki, w tym rap. Rezultatem tych zmian jest skład tegorocznej Męskie Granie Orkiestry. Najbardziej znaną dla fanów trasy twarzą w zespole jest z pewnością ZALEWSKI. Artysta od lat związany jest z projektem i wielokrotnie był już członkiem orkiestr Męskiego Grania. To on jest jednym z autorów najpopularniejszego dotychczas singla promującego Męskie Granie, czyli „Początku” (ponad 132 mln wyświetleń na YT).

Na trasie występował już także duet Kwiat Jabłoni, choć Kasia i Jacek Sienkiewicz w składzie orkiestry debiutują. Ich obecność nie powinna jednak być niespodzianką dla bacznych obserwatorów polskiej sceny muzycznej, bo ich artystyczne dokonania cieszą się dużym uznaniem i fanów, i krytyków. Pewnym zaskoczeniem dla miłośników Męskiego Grania może być natomiast pojawienie się w składzie Bedoesa. To jednak także nie powinno dziwić. Mimo młodego wieku, albumy artysty pokryły się diamentem i wielokrotną platyną, a pełne emocji koncerty przyciągają tysiące osób w każdym wieku.

W sobotę zagrają też:

  • Ofelia,
  • Żurkowski,
  • Trupa Trupa,
  • Jan Rapowanie,
  • Bibobit/Osiecka i goście.

Męskie Granie 2022 we Wrocławiu. Jak dojechać? Gdzie zaparkować?

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych-Partynice radzi:

Tramwaj

Można podjechać tramwajem nr 7 i 17 do przystanku ul. Przyjaźni, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku Wrocław Partynice.

Autobus

Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 113 (przystanek Wrocław Partynice)Z centrum (Pl. Jana Pawła II): autobusy 127 i 144  (przystanek: rondo Św. Ojca Pio).

Rower

Gdybyście przyjechali rowerami – tak, na Partynicach są stojaki na rowery.

Samochód

Jeżeli postanowicie przyjechać do samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – jednak liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Pociąg

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl

 

Męskie Granie 2022 we Wrocławiu. Bilety

Niestety, wszystkie bilety na koncerty Męskiego Grania we Wrocławiu, zostały wyprzedane. Można jedynie próbować kupić je z drugiej ręki.

Pogoda na weekend 22-24 lipca 2022 r.

Bardzo ciepło, ale nie upalnie – tak wyglądać będzie pogoda w najbliższy weekend. Niewielkich opadów możemy spodziewać się jedynie w sobotę, jednak przez zdecydowaną większość weekendów aura powinna dopisywać.

Męskie Granie 2022 we Wrocławiu w piątek, 22 lipca. Kto wystąpił tego dnia?

DAWID PODSIADŁO

Dawid Podsiadło to Odkrycie Artystyczne 2007 roku w Gimnazjum nr 3 im. Emilii Zawadzkiej w Dąbrowie Górniczej. W roku 2009 przyjęty do klasy puzonu w szkole muzycznej im. Michała Spisaka w tym samym mieście. Dwukrotnie odpadał z talent show w latach 2011 i 2012. Wokalista zespołu Curly Heads, z którym w październiku 2014 roku wydał album „Ruby Dress Skinny Dog”. W latach 2001 – 2003 uczestnik wyjazdów nad polski Bałtyk oraz licznych wycieczek rowerowych. Zodiakalny bliźniak. Pasjonat sportu – srebrny i brązowy medalista turniejów Grand Prix Badmintona organizowanych przez CSiR w rodzinnym mieście w latach 2005 – 2007. Aktywista na rzecz wyciagnięcia rodzynek z przepisów na sernik.

DARIA ZAWIAŁOW

Daria Zawiałow to niezwykle utalentowana artystka. Wystarczyły jej trzy albumy, by rozkochała w sobie tysiące fanów i stanęła w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń.

Daria dwukrotnie tworzyła skład Męskie Granie Orkiestra – w 2020 i 2021 roku mając za partnerów Igo, Króla, Vito Bambino i Dawida Podsiadłę. W 2021 roku została laureatką nagrody MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act.

W 2017 roku zadebiutowała albumem „A kysz!”. Znakomitym recenzjom nie było końca, a Daria została okrzyknięta objawieniem roku i została nagrodzona dwoma Fryderykami w kategoriach Album Roku Alternatywa oraz Fonograficzny Debiut Roku. Płyta uzyskała status Platynowej Płyty. Dokładnie dwa lata później światło dzienne ujrzał drugi album artystki zatytułowany „Helsinki”. Płyta również zyskała status Platynowej Płyty już kilka miesięcy po premierze, a branża uznała ją za najlepszy album 2019 roku honorując Fryderykiem w kategorii Album roku Pop Alternatywny.

Duży wkład w twórczość wokalistki ma jej przyjaciel i producent Michał Kush, z którym Daria stale tworzy. Czas pandemii wykorzystali na pracę, której efektem był świetnie przyjęty album „Wojny i noce”. Za ten krążek oboje zostali uhonorowani Fryderykiem w kategorii Kompozytor roku, a Daria indywidualnie została uznana Artystką roku. Dodatkowo, wraz ze składem Męskiego Grania zgarnęli Fryderyka, za Utwór roku „I Ciebie też bardzo”, dzięki czemu konto artystki wzbogaciło się o 3 kolejne statuetki.

COOL KIDS OF DEATH

Przez 8 lat byli w ciągłej trasie koncertowej, grając ponad 400 koncertów w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach, na Węgrzech, Litwie, Izraelu, Francji i Holandii.

Pierwszy dostępny na całym świecie album CKOD został wydany w Niemczech przez BMG w listopadzie 2004 roku, by rok później zostać wznowionym w Japonii przez Vinyl Junkie Recordings, gdzie znalazł się na szczycie list sprzedaży w sekcji „punk/hardcore” HMV.

Ich projekty pozasesyjne również przyniosły im uznanie: piszą do magazynów, rysują komiksy, projektują okładki albumów, kręcą filmy itp. CKOD wystąpiło także w pełnometrażowym filmie dokumentalnym o ich fenomenie („Generacja CKOD”). Jednak muzycznie to, co wymyślili jako CKOD, nadal daje im największą satysfakcję, dlatego kolejny album „Afterparty” po raz kolejny wywołał poruszenie na popowym polskim rynku i słusznie. Na szczęście ani dwie nominacje do MTV European Awards 2003 ani EMA 2007, nie mówiąc już o nominacjach do Nagrody Polskiego Przemysłu Muzycznego (Fryderyki 2007), w najmniejszym stopniu nie zmieniły ich alternatywnego spojrzenia.

Po wydaniu albumu „Plan Ewakuacji” w 2011, zespół zawiesił działalność i od tego czasu pojawił się na scenie w oryginalnym składzie tylko raz.  

FISZ EMADE TWORZYWO

To jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hip-hopowej. Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip-hop czy elektronika.

TRIBUTE TO KRZYSZTOF KRAWCZYK: URBAŃSKI ORKIESTRA I GOŚCIE

Tribute to Krzysztof Krawczyk to największe przeboje Krzysztofa Krawczyka zagrane w oprawie muzycznej Orkiestry Wojtka Urbańskiego.

W piątek wystąpią także: Ta Ukrainka, Jakub Skorupa, Rubens, Kacperczyk, Eabs, Coals.

Źródło: materiały informacyjne organizatorów Męskiego Grania

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl