wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Koncert Maty we Wrocławiu. Młody raper wylądował na koncercie ze spadochronem! [ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH]

Koncert Maty we Wrocławiu przyciągnął na Pola Marsowe tysiące młodych ludzi. Ze sceny rozbrzmiały największe przeboje 22-letniego, urodzonego we Wrocławiu, rapera: m.in. „Kiss cam” i „Papuga”. Publiczność była rozgrzana do czerwoności i nie przeszkadzał jej nawet padający od czasu do czasu deszcz. Zobaczcie zdjęcia z koncertu Maty we Wrocławiu.

Reklama

Koncert Maty we Wrocławiu rozpoczął się w czwartek wieczorem, przed godziną 21.00, ale już kilka godzin wcześniej bramki zostały otwarte i można było wejść na Pola Marsowe. Kto przyszedł wcześniej, ten nie żałował. Atmosfera była piknikowa.

Mnóstwo atrakcji przed koncertem Maty we Wrocławiu

Można było poleżeć na trawie, a ci, którzy wolą bardziej aktywny tryb życia mogli pograć w siatkówkę lub piłkę nożną na specjalnie przygotowanych boiskach. Ba. Zamontowano także siłownię na świeżym powietrzu, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem (zarówno pań, jak i panów).

Atrakcji przed koncertem było sporo: np. można było sobie zrobić… tatuaż na specjalnym stoisku.

Mata na prezydenta w 2040 roku 

Tuż przed koncertem Mata zapowiedział, że wystartuje w wyborach prezydenckich w 2040 roku. Na wrocławskim koncercie (w specjalnym białym namiocie) można było podpisać się na liście poparcia dla Michała „Maty” Matczaka, jako prezydenta w 2040 roku.

Kolejka do poparcia Matczaka była dłuższa niż do stanowisk z… piwem.

– Zebraliśmy kilkaset podpisów na liście – usłyszeliśmy w punkcie poparcia dla Matczaka jako Prezydenta RP.

Mata skoczył na spadochronie i świętował urodziny

Sam Mata zaserwował swoim fanom gigantyczną niespodziankę. Na koncercie wylądował na spadochronie (w tandemie, z instruktorem), tuż obok sceny (choć pogoda była nieciekawa, niebo zachmurzone i padał deszcz).

– Zrobiłem to – krzyczał Mata – To był mój pierwszy skok w życiu – śmiał się młody raper.

Publiczność też zrobiła mu niespodziankę i odśpiewała gromkie 100 lat: w dniu koncertu, 14 lipca, Mata, obchodził 22. urodziny (w dowodzie osobistym, jako miejsce urodzenia ma wpisane „Wrocław”).

Galeria zdjęć

Kim jest Mata? Przeczytajcie o młodym raperze 

Tak o nim piszą organizatorzy wrocławskiego koncertu:

„MATA - rocznik ‘00, członek grupy Gombao33. Pierwsze kawałki zaczął pisać już pod koniec podstawówki. Zadebiutował w październiku 2018 albumem pt. „FUMAR MATA”, a jego pierwszy singiel “Biblioteka Trap” okazał się niekwestionowanym hitem, którego wyświetlenia można już liczyć w dziesiątkach milionów.

Premiera pierwszego albumu Maty pt. „100 dni do matury” okazała się jednym z najbardziej kontrowersyjnych i spektakularnych debiutów polskiego hip-hopu. Płyta, która poruszyła polskie i zagraniczne media, w kilka tygodni pokryła się platyną. Równie entuzjastycznie artystę przyjęła publika na koncertach - największe kluby w Polsce wyprzedał w kilka dni".

Miliony odtworzeń na YouTube i kolejne 160 w Spotify

W przeciągu roku od premiery album Michała pokrył się potrójną platyną zostając jednocześnie najczęściej słuchanym albumem na platformie Spotify w Polsce! Pochodzące z niej utwory zebrały 200 milionów odtworzeń na YouTube i kolejne 160 w Spotify. „100 dni do matury” zadebiutowały na pierwszym miejscu listy sprzedażowej OLiS, na której w przeciągu pierwszego roku spędziły aż 42 tygodnie!

Mata ma na swoim koncie gościnne zwrotki na albumach takich artystów jak Quebonafide, Białas czy Żabson. A to dopiero początek jego kariery.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl