wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Zobacz rosyjski sprzęt wojskowy zniszczony przez Ukraińców. Nietypowa wystawa została otwarta we Wrocławiu [NOWE ZDJĘCIA]

Zobacz rosyjski sprzęt wojskowy zniszczony przez Ukraińców. Nietypowa wystawa została otwarta we Wrocławiu [NOWE ZDJĘCIA]

Robert Migdał,

Wystawa, która nosi tytuł „Za wolność naszą i waszą”, cieszy się zainteresowaniem wrocławian fot. Juliusz Woźny
Wystawa, która nosi tytuł „Za wolność naszą i waszą”, cieszy się zainteresowaniem wrocławian

Ta wystawa jest wyjątkowa. Są na niej m.in. wrak rosyjskiego czołgu, zniszczona haubica, czy nadający się tylko do wyrzucenia na śmietnik transporter opancerzony. To wszystko zostało zamienione w złom przez wojsko ukraińskie w czasie trwającej wojny za naszą wschodnią granicą. Wojenne wraki można oglądać na placu przed Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu (ul. Grabiszyńska 184).

Reklama

Wystawa, która nosi tytuł „Za wolność naszą i waszą”, została otwarta w poniedziałek, 11 lipca, i będzie czynna przez kolejne dwa tygodnie.

- Tą wystawą chcemy pokazać, że choć II wojna światowa skończyła się ponad 70 lat temu, to konflikty zbrojne trwają na świecie nadal, tuż obok nas, bardzo blisko. I nadal są: i ofiary, i agresorzy – mówi Juliusz Woźny z Centrum Historii Zajezdnia. – Możliwość zobaczenia, na żywo, na wyciągnięcie ręki, zniszczonego sprzętu rosyjskiego ma dużą wartość. Pokazuje, jak dzielnie walczą Ukraińcy, za swoją, ale też za naszą wolność. Po drugie – to historia, która dzieje się tu i teraz, obok nas. Warto ją zobaczyć na własne oczy, pokazać młodszym, jakie okropieństwa niesie ze sobą wojna – dodaje. 

Oto, co można zobaczyć na placu przed Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu

Na wystawie można zobaczyć m.in. zniszczony czołg T-72, haubicę 2-519, czy zrujnowany transporter opancerzony BTR-82A.

Wstęp na wystawę jest wolny.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl