wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Majówka 2022 we Wrocławiu. Imprezy w plenerze na długi majowy weekend

Majówka 2022 we Wrocławiu. Imprezy w plenerze na długi majowy weekend

Magdalena Talik,

Już od niedzielnego przedpołudnia 1 maja gitarzyści zbierać się będą i grać na wrocławskim rynku Fot. z archiwum Gitarowego Rekordu Świata cc
Już od niedzielnego przedpołudnia 1 maja gitarzyści zbierać się będą i grać na wrocławskim rynku

To jest wyjątkowo długi weekend, bo wystartował już 29 kwietnia, a zakończy się wieczorem 3 maja. Co robić w długi majowy weekend 2022 we Wrocławiu? Podpowiadamy! Za nami Gitarowy Rekord Świata, trwają koncerty festiwalu 3-Majówka na Pergoli, a 3 maja rozpoczęcie sezonu na torze wyścigów konnych na Partynicach, czy zwiedzanie Auli Leopoldyńskiej. Propozycje na majówkę we Wrocławiu i okolicach.

Reklama

Wszystkie propozycje na majówkę 2022 we Wrocławiu i okolicach

Majówka we Wrocławiu

Majówka we Wrocławiu

Eventy
Termin od 29 kwietnia 2022 do 3 maja 2022

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Majówka 2022 we Wrocławiu. Niedziela, 1 maja 2022

Gitarowy Rekord Świata

To już jubileuszowa 20. edycja tej niezwykłej imprezy, która zaczęła się z inicjatywy wrocławskiego gitarzysty Leszka Cichońskiego, popularyzatora muzyki gitarowej. Chciał zaimponować Amerykanom wynikiem rekordu i trzykrotnie go pobił.

W niedzielę na wrocławskim Rynku po raz pierwszy od dłuższego czasu, ze względu na pandemię, spotkają się na żywo i wspólnie zagrają.

Oprócz głównej scenie (na której wystąpią m.in. muzycy Dire Straits, czy gitarowe rodziny) także kilka innych, mniejszych scen, m.in. dla młodszych fanów sześciu strun. Od 10.00 do 15.45 potrwa rejestracja uczestników na miejscu (wcześniej jest możliwa online), a o 16.00 gitarzyści spróbują po raz kolejny pobić rekord.  

3-Majówka na Pergoli

Trzydniowy festiwal muzyczny (1-3 Maja na Pergoli), który od lat towarzyszy Gitarowemu Rekordowi Świata. W tej edycji wystąpią – 1 maja – członkowie Dire Straits pod nazwą Dire Straits Legacy, Dżem, Nocny Kochanek, Luxtorpeda, czy Happysad, 2 maja – m.in. Epica, Kult, Ørganek, Daria Zawiałow, Artur Rojek, Mery Spolsky, Karaś/Rogucki, a 3 maja – m.in. Morcheeba, Korpiklaani, Pidżama Porno, Hunter, Brodka, Nosowska, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni.

Majówka 2022 we Wrocławiu. Wtorek, 3 maja 2022

Inauguracja sezonu na Partynicach

W programie dnia otwarcia aż 8 gonitw, w tym trzy przeszkodowe, o Nagrodę Otwarcia Sezonu,dwie płotowe oraz trzy na dystansach płaskich. Dla publiczności szereg atrakcji towarzyszących m.in. pokaz woltyżerki sportowej i przejażdżki na kucykach dla najmłodszych.

Majówka 2022 we Wrocławiu. Atrakcje dla dzieci

Majówka to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu. Podczas długiego weekendu we Wrocławiu najmłodsi będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach, konkursach, grach i zabawach. W ten sposób nie tylko spędzą ten czas na świeżym powietrzu, ale także zdobędą ciekawą wiedzę i odkryją w sobie nowe pasje.  

Aquapark Wrocław

Z okazji tegorocznej majówki Aquapark Wrocław zamieni się w hawajską wyspę. W dniach 30.04-03.05 na najmłodszych czekają takie atrakcje, jak tor przeszkód, malowanie twarzy, animacje, turniej teqball czy robienie wodnych tatuaży. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz w imprezie, która – jak przystało na motyw przewodni – odbędzie się w prawdziwie hawajskim stylu.

Centrum Historii Zajezdnia

W czasie majówki 2022 we Wrocławiu na dzieci czekają także atrakcje przygotowane przez Centrum Historii Zajezdnia. W programie znalazła się strefa relaksu, gdzie na najmłodszych czeka polana, leżaki, bookcrossing oraz strefa sportu, gdzie będzie można zagrać w badmintona, koszykówkę czy poskakać na skakance. Co więcej, podczas tegorocznej majówki we Wrocławiu odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci, domowe spa czy ekotorba. Dla maluchów to świetna okazja do rozwijania swoich zainteresowań i aktywnego spędzenia czasu.

Happyland w Krzykowie pod Wrocławiem

W trakcie weekendu majowego dzieci mogą skorzystać z oferty przygotowanej przez Happyland w Krzykowie pod Wrocławiem, czyli największego w okolicy Parku Rozrywki na wolnym powietrzu. Ta propozycja szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom aktywnego spędzania czasu z dala od miasta. Happyland jest podzielony na trzy strefy: Park Wodny, Park Dmuchańców oraz coś dla najmłodszych, czyli strefę maluszka dla dzieci do 3. roku życia.

Miejskie atrakcje we Wrocławiu

Długi weekend to świetna okazja do skorzystania z typowych atrakcji Wrocławia. W czasie majówki 2022 dzieci wraz z opiekunami mogą odwiedzić takie miejsca, jak: ZOO Wrocław, Hydropolis, Kolejkowo, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego i Ogród Japoński.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl