4. Co robić z dzieckiem na majówkę we Wrocławiu? Zobaczcie 10 propozycji! [ATRAKCJE]
Dziewczynka przy akwarium / zdjęcie ilustracyjne fot. Shutterstock/Patryk Kosmider
Dziewczynka przy akwarium / zdjęcie ilustracyjne

Trwa długi majowy weekend. Jeśli nie macie jeszcze planów i zastanawiacie się, jak spędzić ciekawie czas z dzieckiem w naszym mieście – spieszymy z podpowiedzią! Przedstawiamy propozycje wydarzeń i atrakcji, które z pewnością spodobają się zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom. Zobaczcie szczegóły.

Majówka 2023 – wydarzenia i atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

Gdzie pójść i co ciekawego robić z dzieckiem podczas długiego majówkowego weekendu? Zobaczcie nasze propozycje!

Wesołe miasteczko przed stadionem Tarczyński Arena

Wesołe miasteczko wróciło przed stadion Tarczyński Arena! Nie zabraknie atrakcji dla maluchów. Czekają tu na nich dmuchane zamki i karuzele. Ceny biletów na poszczególne atrakcje zobaczycie w naszym poprzednim artykule. Są też zdjęcia!

Festiwal Czekolady na pl. Nowy Targ

Festiwal Czekolady i Słodkości zawita do Wrocławia w terminie 1-3 maja. Na placu Nowy Targ znajdziemy wiele stanowisk z czekoladą, kawą i lodami rzemieślniczymi. Będą też warsztaty dla dzieci.

Tropikalna majówka w Aquaparku

Tropikalna majówka w Aquaparku, przy ul. Borowskiej rozpocznie się już w sobotę, 29 kwietnia i potrwa do środy, 3 maja. Dla majówkowych gości przygotowano wodny tor przeszkód, strefę dla dzieci z malowaniem buziek, wodnymi tatuażami i bańkami mydlanymi. Godziny otwarcia można zobaczyć w naszym poprzednim artykule.

Rodzinny spływ kajakowy

Spływ trasą rzeką Widawą, odcinek z Chrząstawy do Wrocławia (okolice Centrum Handlowego Korona). Malownicza i ciekawa trasa rodzinna nie sprawiająca większych problemów - zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób zaczynających przygodę z kajakami.

Majówka na Grabiszyńskiej – otwarcie Iskra Parku

Wielka Majówka na Grabiszyńskiej rozpocznie się 28 kwietnia i zainauguruje otwarcie Iskra Parku na terenie dawnego Hutmenu przy ul. Grabiszyńskiej. Na miejscu czekają food trucki i strefa sportu, w której uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi ćwiczeniami fizycznymi i wezmą udział w konkursach – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będą gry podwórkowe – guma, klasy, gra w chowanego, podchody i strefa animacyjna dla najmłodszych.

Wycieczka do Kolejkowa

Jeśli jeszcze nie byliście w Kolejkowie, to idealna okazja by je odwiedzić. Zobaczycie tu największą makietę kolejki torowej – zajmuje aż 1500 mkw., w tym 900 mkw. powierzchni wystawienniczej. Ustawiono na niej 3763 figurki ludzi i zwierząt oraz 249 budynków. Godziny otwarcia można zobaczyć w naszym poprzednim artykule.

Wycieczka do Hydropolis

Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Znajduje się tu dziewięć stref tematycznych, w których można m.in. zobaczyć najdłuższą w Europie drukarkę wodną, odkryć Wrocław z lotu ptaka na nowoczesnej makiecie oraz samodzielnie sprawdzić zasady działania najważniejszych starożytnych wynalazków wodnych. Godziny otwarcia można zobaczyć w naszym poprzednim artykule.

Muzeum Iluzji

Muzeum Iluzji to magiczne miejsce we Wrocławiu, które z pewnością zaskoczy Was licznymi wynalazkami. Wystawa muzealna stale się rozwija, każdego roku kolekcja poszerzana jest o nowe eksponaty. Godziny otwarcia można zobaczyć w naszym poprzednim artykule.

ZOO i Afrykarium

Wycieczka do wrocławskiego ZOO będzie zawsze dobrym pomysłem! Żyje tu ponad 14 tys. zwierząt, przedstawicieli ponad tysiąca gatunków. W 2014 roku powstało tu unikatowe na skalę światową oceanarium, prezentujące zwierzęta z jednego kontynentu – Afryki. Godziny otwarcia można zobaczyć w naszym poprzednim artykule.

Majówka w Zajezdni

W tym roku w Centrum Historii Zajezdnia czeka na Was wiele ciekawych warsztatów i imprez towarzyszących. Dla dzieci przygotowano m.in. warsztaty z ozdabiania ceramiki, warsztaty z projektowania orderów za pomocą długopisu 3D czy przejazd zabytkowym autobusem „Ogórkiem”. Na niektóre wydarzenia trzeba wcześniej się zapisać. Szczegóły na stronie Zajezdni.