wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Gitarowy Rekord Świata 2023. Zespół Lordi, zwycięzca Eurowizji, zagra we Wrocławiu. Ze sceny powieje grozą! (BILETY)
Na zdjęciu Amen, gitarzysta zespołu Lordi, jedna z najoryginalniejszych gwiazd Gitarowego Rekordu w 2019 roku. Mężczyzna jest przebrany za mumię fot. materiały organizatorów cc
Na zdjęciu Amen, gitarzysta zespołu Lordi, jedna z najoryginalniejszych gwiazd Gitarowego Rekordu w 2019 roku. Mężczyzna jest przebrany za mumię

Będzie strasznie, będzie głośno, będzie czad! Pochodzący z Finlandii zespół Lordi – jedna z najbardziej oryginalnych kapel w historii metalu – zagra we Wrocławiu już 1 maja podczas Gitarowego Rekordu Świata i 3-Majówki. Występy fińskiej grupy, zwycięzców Eurowizji w 2006 roku, zaliczane są do najbardziej spektakularnych na świecie – to perfekcyjnie zaprojektowany show oparty na oryginalnych, budzących grozę kostiumach i pirotechnice.

Reklama

Grupa przyjedzie do Polski z nowym albumem zatytułowanym „Killection”, który zaskoczy nawet najbardziej oddanych fanów grupy. Trasa koncertowa, której elementem będzie wrocławski występ to m.in. nowe kostiumy i nowy basista, który zastąpi Mr. OXa przebranego za człowieka-byka.

Gitarowy Rekord Świata 2023. Na gitarze zagra... mumia

Nie zabraknie uwielbianego przez publiczność Amena występującego w stroju mumii inspirowanym postacią fikcyjnego faraona, który odrodził się po wiekach jako wirtuoz gitary.

– Amen był jedną z najoryginalniejszych gwiazd Gitarowego Rekordu w 2019 roku. Cieszymy się, że tym razem powróci do Wrocławia wraz z całym zespołem – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy.

Gitarowy Rekord Świata 2023. Gwiazdą będzie zespół Lordi, zwycięzcy Eurowizji

Grupa Lordi powstała w 1992 roku z inicjatywy wokalisty, autora tekstów, pomysłodawcy i projektanta ekstrawaganckich kostiumów Tomiego Putaansuu, występującego pod pseudonimem Mr Lordi. Zespół od początku występował publicznie w specjalnie zaprojektowanych przez lidera grupy przebraniach inspirowanych filmami grozy.

W 2002 roku grupa wydała swoją debiutancką płytę „Get Heavy”, a promujący ją singiel „Would You Love a Monsterman” wspiął się na szczyt fińskiej listy przebojów. Formacja zagrała trasę koncertową z Nightwish, zyskując rzesze nowych fanów w Europie.

Prawdziwy zwrot w karierze zespołu nastąpił po zwycięstwie w 51. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2006 roku utworem „Hard Rock Hallelujah”. Do dziś występ Lordi uważany jest za jeden z najbardziej spektakularnych w historii Eurowizji. Pod niesamowitymi kostiumami skrywa się jedna z najbardziej rasowych i profesjonalnych metalowych kapel wyznaczających nowe ścieżki na pograniczu hard rocka i death metalu.

Lordi 1 maja pomoże w ustanowieniu nowego Gitarowego Rekordu Świata na wrocławskim Rynku, a w godzinach wieczornych zespół da pełny koncert w kompleksie Hali Stulecia i Pergoli w ramach festiwalu 3-Majówka 2023.

Gitarowy Rekord Świata 2023. Dla gitarzystów tańsze bilety na koncerty

- Jak co roku dla gitarzystów bijących Gitarowy Rekord Świata przewidziane są bilety ulgowe z 30% zniżką na festiwal 3-Majówka 2023, który od lat towarzyszy biciu Gitarowych Rekordów. W tym roku 3-Majówka rozpocznie się 30 kwietnia i już tego dnia będzie możliwość rejestracji uczestników Gitarowego Rekordu Świata 2023, a także skorzystania z ulgi na festiwalowe bilety i karnety - informują organizatorzy wydarzenia.

Gitarowy Rekord Świata 2023. Twoje 5 minut sławy

Warto pojawić się z gitarą już 30 kwietnia. Podczas festiwalu 3-Majówka 2023 szykuje się mnóstwo gitarowych atrakcji w ramach przygotowań do Gitarowego Rekordu Świata 2023 – razem z zespołami Illusion i Strachy na Lachy będzie można zagrać wielkie gitarowe przeboje „Nóż” oraz „Piła Tango", a także wystąpić na scenie gitarowej w ramach akcji „Twoje 5 minut sławy”; wybrzmią też gitarowe riffy i solówki wszech czasów, a wieczorem odbędzie się Gitarowe Jam Session.

Gitarowy Rekord Świata 2023. Potrzebnych jest minimum 7677 fanów sześciu strun

W tym roku do pobicia Gitarowego Rekordu Świata potrzebnych jest minimum 7677 fanów sześciu strun. Aby wziąć udział w największej imprezie poświęconej Jimiemu Hendrixowi, należy zarejestrować się wraz z instrumentem (gitara, gitara basowa, ukulele, mandolina lub inny instrument strunowy) i 1 maja zagrać legendarne „Hey Joe” (5 akordów C G D A E) na wrocławskim Rynku.

3-Majówka 2023. Jakie zespoły wystąpią? Sprawdźcie!

30.04.23 start godz. 15.00

ELUVEITIE, KULT, NOCNY KOCHANEK, ILLUSION, FLAPJACK, STRACHY NA LACHY, KASIA KOWALSKA, NATALIA SZROEDER, NOSOWSKA

1.05.23 start godz. 15.00

STEVE VAI, LORDI, NEW MODEL ARMY, MROZU, KAPELA ZE WSI WARSZAWA, T.LOVE

2.05.23 start godz. 15.00

MOŻDŻER/ DANIELSSON/ FRESCO, MYSLOVITZ, NATALIA PRZYBYSZ, ARMIA, PADDY AND THE RATS, FISZ EMADE TWORZYWO, RALPH KAMINSKI, ShataQS, DIRTY SHIRT

3-Majówka 2023. Zobacz ceny biletów normalnych

  • bilety jednodniowe: 135 zł - do 31.03.23
  • karnety 30.04 -2.05: 275 zł - do 31.03.23
  • karnety 30.04 -1.05: 210 zł - do 31.03.23
  • karnety 1-2.05: 210 zł - do 31.03.23

3-Majówka 2023. Jak i gdzie kupić bilety? 

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl