wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Jazz nad Odrą 2023. Znamy program festiwalu 26-30 kwietnia. Bilety w sprzedaży od 8 marca od 12.00
Na zdjęciu trębacz Philip Dizack, który zagra z kwartetem 27 kwietnia fot. Aaron Lacy
Na zdjęciu trębacz Philip Dizack, który zagra z kwartetem 27 kwietnia

W nowym miejscu – Impart Centrum – ale z tradycyjnie wielką energią pod koniec kwietnia rusza 59. edycja festiwalu Jazz nad Odrą. W tym roku nie zabraknie gwiazd – zagrają Peter Erskine Quartet czy Kenny Garrett z formacją, zaś wśród polskich gwiazd m.in. Kuba Stankiewicz ze swoim kwartetem i Kasia Pietrzko z własnym triem. Jazz nad Odrą 2023 w terminie 26-30 kwietnia 2023. Bilety w sprzedaży od 8 marca od 12.00.

Reklama

Jazz nad Odrą 2023 – jakie gwiazdy wystąpią w Impart Centrum

Festiwal potrwa od 26-30 kwietnia 2023 z dobrze już znanym dyrektorem artystycznym Piotrem Wojtasikiem, ale w nowym miejscu – Impart Centrum (w dawnym budynku Filharmonii Wrocławskiej przy Piłsudskiego 19), które na kilka lat zastąpi budynek przy Mazowieckiej 17 oraz w Klubie Vertigo (tu zaplanowano wszystkie koncerty o 23.00 i jam session).  

Których artystów możemy się spodziewać? Na otwarcie, w środę, 26 kwietnia w Impart Centrum od 10.00 jeszcze finałowe przesłuchania w konkursie na Indywidualność Jazzową im. Wojtka Siwka 2023. Młodzi jazzmani staną w szranki o Grand Prix przyznawane przez jury w składzie: Dariusz Oleszkiewicz, Peter Erskine, Piotr Wojtasik, Kuba Stankiewicz. Laureat otrzyma m.in. 25 000 zł ufundowane przez prezydenta Wrocławia oraz statuetkę Rybotrąbki.

O 18.00 gala wręczenia nagród. Uwaga! Swój udział w Konkursie na Indywidualność Jazzową im. Wojtka Siwka można zgłaszać jeszcze do 20 marca.

Potem koncert Bernard Maseli – MaBaSo (Bernard Maseli – Mallet Kat, kalimba, Michał Barański – kontrabas elektryczny, Daniel Soltis – perkusja).

Gwiazdą inauguracji będzie kwartet perkusisty Petera Erskine'a (nominowany do nagrody Grammy) ze specjalnym udziałem saksofonisty George’a Garzone.

A od 23.00, już w Vertigo Jazz Club & Restaurant świetne trio pianistki Kasi Pietrzko i tradycyjnie do nocy jam session. 

W czwartek 27 kwietnia w Impart Centrum najpierw nasz wrocławski fantastyczny pianista Kuba Stankiewicz i jego International Quartet (w składzie Bob Sheppard – saksofon, flet, Kuba Stankiewicz – fortepian, Darek Oleszkiewicz – kontrabas, Eric Ineke – perkusja, gościnnie: Maria Puga Lareo – śpiew). Potem kwartet trębacza Philipa Dizacka. Od 23.00 w Vertigo Jerzy Małek Gravity Group i jam session.  

W piątek 28 kwietnia w Impart Centrum najpierw Walt Weiskopf European Quartet, czyli formacja saksofonisty Walta Weiskopfa.

Po tym występie Peter Bernstein & Mark Whitfield Organ Quartet o szczególnej nazwie, bo słowo „organ” oznacza organy Hammonda (zagra na tym instrumencie Phil Wilkinson). Od 23.00 w Vertigo kwartet saksofonistki Marty Wajdzik i tradycyjne jam session.

W sobotę 29 kwietnia w Impart Centrum najpierw Yarosh Organ Trio z udziałem pianisty Dominika Wani, potem uczta dla fanów pianisty Kennego Barrona, bo artysta zagra program solo.

Po 23.00 Grzegorz Nagórski Quintet, formacja puzonisty i jam session. 

W niedzielę 30 kwietnia w Impart Centrum wyczekiwany Adam Bałdych Quintet (formacja skrzypka Adama Bałdycha), potem gwiazda wieczoru – saksofonista Kenny Garrett i grupa Sounds From The Ancestors. 

Od 23.00 w Vertigo Andy Middleton Freedom Quartet z Piotrem Wojtasikiem, szefem artystycznym festiwalu Jazz nad Odrą w składzie. I po północy jam session na pożegnanie 59. edycji.

Jazz nad Odrą 2023 – kiedy, gdzie kupić bilety

Bilety i karnety na koncerty 59. edycji festiwalu Jazz nad Odrą będą dostępne na stronach www.jazznadodra.pl oraz www.strefakultury.pl 8 marca od godz. 12.00.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl