wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. We Wrocławiu kręcą od dzisiaj film „Skołowani”. Kierowców czekają małe utrudnienia w centrum [LISTA ULIC]

We Wrocławiu kręcą od dzisiaj film „Skołowani”. Kierowców czekają małe utrudnienia w centrum [LISTA ULIC]

Robert Migdał,

W roli Maksa i Julii zobaczymy Michała Czerneckiego i Agnieszkę Grochowską Anna Gostkowska/materiały prasowe ATM Grupa
W roli Maksa i Julii zobaczymy Michała Czerneckiego i Agnieszkę Grochowską

„Skołowani” to romantyczna komedia o spotkaniu Maksa – wiecznego chłopca i przebojowej Julii. W rolach głównych wystąpią Agnieszka Grochowska i Michał Czernecki. Premiera filmu planowana jest na 2023 rok. Zdjęcia będą powstawały we Wrocławiu od poniedziałku (29 sierpnia) do czwartku (1 września). Filmowców będzie można spotkać m.in. na pl. Solnym, Ostrowie Tumskim, czy ul. Kiełbaśniczej.

Reklama

O czym opowiadają „Skołowani”?

- Maks to niepoprawny kobieciarz, a zarazem notoryczny kłamca. Gdy Anna, młoda i atrakcyjna kobieta, bierze go za osobę z niepełnosprawnością, Maks brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan – przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii, która porusza się na wózku. Niespodziewanie, cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale… kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę? - informuje ATM Grupa, producent filmu.

Galeria zdjęć

W roli Maksa i Julii zobaczymy Michała Czerneckiego i Agnieszkę Grochowską. W pozostałych rolach występują m.in.: Marianna Zydek, Marcin Perchuć, Bartłomiej Kotschedoff, Gabriela Muskała, Jerzy Bończak, Maria Pakulnis i Mikołaj Grabowski.

„Skołowani” to polska wersja historii, która podbiła serca widzów najpierw we Francji, a później w kolejnych krajach na całym świecie.

– Po pierwsze, trzeba zadać sobie pytanie: czy skoro film „Tout le monde debout” [tytuł oryginału] już powstał i odniósł sukces, warto robić jego adaptację? – mówi reżyser filmu, Jan Macierewicz. – Zdecydowanie tak! Ten film nie jest tylko komedią romantyczną. Oprócz inteligentnego humoru, widzę w tym filmie drugie, edukacyjno-społeczne dno. Wraz z operatorem, Michałem Pukowcem, chcemy w atrakcyjny sposób opowiedzieć o ludzkich relacjach, o miłości, ale i trudnych czasem wyborach – dodaje.

Filmowcy pojawią się na ulicach Wrocławia w dniach od 29 sierpnia 2022 do 1 września 2022.

- Prace ekipy filmowej wiążą się z lokalnymi, krótkotrwałymi zmianami w organizacji ruchu – informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. - Polegają one głównie na zajęciu miejsc postojowych na potrzeby obsługi planu zdjęciowego, a także na wstrzymywaniu ruchu w godzinach nocnych w dwóch miejscach:

  • na ul. Zelwerowicza w poniedziałek 29 sierpnia w oznaczonych miejscach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się;
  • na ul. Kiełbaśniczej i przyległych do niej fragmentach ul. św. Elżbiety i św. Mikołaja w poniedziałek 29 sierpnia i we wtorek 30 sierpnia będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się, a godzinach wieczornych i nocnych ul. Kiełbaśnicza będzie czasowo zamykana dla ruchu (odcinek św. Mikołaja-św. Elżbiety);
  • na pl. Solnym w poniedziałek 29 sierpnia i we wtorek 30 sierpnia w oznaczonych miejscach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się;
  • na pl. Kościelnym we wtorek 30 sierpnia i w środę 31 sierpnia w oznaczonych miejscach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się, a godzinach wieczornych i nocnych m. Tumski będzie czasowo zamykany dla ruchu;
  • na ul. Księcia Witolda (między ul. Mostową i m. Pomorskim) w środę 31 sierpnia i w czwartek 1 września zostaną wprowadzone dwie zmiany: dopuszczenie ruchu pojazdów ekipy filmowej i wyznaczenie dla niej miejsc postojowych.
  • na ul. Księcia Witolda oraz ul. Drobnera w środę 31 sierpnia i w czwartek 1 września zostaną wyłączone z użytku części miejsc postojowych z przeznaczeniem ich dla pojazdów technicznych ekipy filmowej.

Źródło: materiały prasowe ATM Grupa

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl