wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 24°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

To będzie hit! Serial Netflix o powodzi „Wielka woda”. Kiedy premiera? [ZOBACZ ZDJĘCIA, TRAILER]

Magdalena Talik,
Agnieszka Żulewska w serialu „Wielka woda" fot. mat. pras./Netflix
Agnieszka Żulewska w serialu „Wielka woda"

Akcja sześcioodcinkowego serialu „Wielka woda” Netflixa rozgrywa się w lipcu 1997 roku, kiedy do Wrocławia zbliża się wielka fala powodziowa. Główną bohaterką jest hydrolożka Jaśmina Tremer, która zostaje ściągnięta do miasta i musi walczyć nie tylko z tytułową wielką wodą, ale też biurokracją i własną przeszłością. Kiedy premiera serialu o powodzi 1997 r. w reżyserii Jana Holoubka na platformie Netflix? Zobacz kadry z filmu „Wielka woda” i trailer dramatu.

Reklama

Serial „Wielka woda” – dramat katastroficzny w 6 odcinkach 

Netflix zapowiada „Wielką wodę” jako dramat katastroficzny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Serial kręcono we Wrocławiu w sierpniu ubiegłego roku. 

Netflix zapowiada premierę jesienią 2022 r.

Serial wyreżyserowali – Jan Holoubek (jako reżyser formatujący) i Bartłomiej Ignaciuk, autorami scenariusza są Kasper Bajon i Kinga Krzemińska. Pomysłodawczynią i producentką serialu jest Anna Kępińska. Premiera tylko na Netflix jesienią 2022. 

Kto gra w serialu o wrocławskiej powodzi na Netflix

Agnieszka Żulewska

(„1983”, „Rojst”, „Rojst '97”) wciela się w rolę Jaśminy Tremer – hydrolog, która po wielu latach wraca do rodzinnego Wrocławia, aby pomóc władzom miasta przygotować się na nadchodzącą powódź.

Tomasz Schuchardt

(„Jesteś bogiem”, „Cicha noc”) gra Jakuba Marczaka – urzędnika z dużymi ambicjami, samotnie wychowującego nastoletnią córkę.

Ireneusz Czop

(„Rojst '97”, „Nielegalni”) jako Andrzej Rębacz – walczy, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi.

Blanka Kot

debiutuje na ekranie jako Klara Marczak, córka Jakuba.

Uznani artyści:

Anna Dymna w roli Leny Tremer. W roli ojca Andrzeja Rębacza wystąpił Jerzy Trela. To jedna z ostatnich ról zmarłego w tym roku wybitnego aktora. 

W pozostałych rolach w serialu wystąpią m.in. Jacek Beler, Klara Bielawka, Lech Dyblik, Roman Gancarczyk, Łukasz Garlicki, Tomasz Kot, Mirosław Kropielnicki, Łukasz Lewandowski, Leszek Lichota, Maria Maj, Adam Nawojczyk, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Pośpiech, Piotr Rogucki, Tomasz Sapryk, Katarzyna Pośpiech, Dariusz Toczek, Piotr Trojan, Grzegorz Warchoł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl