wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Nowa scena dla dzieci i młodzieży w Centrum Kreatywności „Talent” już otwarta! [ZDJĘCIA]

Dzieci i młodzież potrzebują rozwijać swoje pasje, dlatego Centrum Kreatywności „Talent”, przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu stworzyło u siebie miejsce ze sceną i przestrzenią wystawienniczą, gdzie prezentowana będzie twórczość młodych ludzi – zarówno z Polski, jak i z Ukrainy. W czwartek, 18 maja, odbyło się uroczyste otwarcie nowej sceny. Zobaczcie zdjęcia.

Reklama

Nowa scena w Centrum Kreatywności „Talent”

Dzieci i młodzież potrzebują rozwijać się twórczo i integrować podczas realizacji swoich pasji, dlatego kontynuując projekt Centrów Nauki Zdalnej, Centrum Kreatywności „Talent” stworzyło u siebie miejsce ze sceną i przestrzenią wystawienniczą, gdzie prezentowana będzie twórczość młodych ludzi. Celem powstania nowej sceny jest również integracja młodzieży ukraińskiej oraz promocja kultury ukraińskiej i polskiej.

Aktywność sceniczna na zajęciach pozwala dzieciom rozwijać swoje uzdolnienia i kształtować zainteresowania. Dla większości wychowanków dotkniętych traumą wojny, taniec pełni również funkcję terapeutyczną i pozwala na swobodne wyrażenie uczuć i emocji w bezpiecznym środowisku. 

Dla Ukraińców potrzebna jest nie tylko pomoc doraźna, oni muszą kultywować swoją kulturę, rozwijać pasję swoich dzieci. Zdecydowaliśmy się na zrobienie profesjonalnej sceny, takiej przestrzeni wystawowej, aby dzieci poczuły się ważne, szczególnie te, którą biorą udział w projektach plastycznych czy artystycznych.
Izabela Suleja, dyrektor Centrum Kreatywności TALENT

– Jest to niezwykle ważne wydarzenie, ponieważ dzieci zapominają o tym co się złego dzieje, muszą traumę przerobić i to im daje doskonałą okazję do tego, żeby w tak dobrych warunkach mogły się w tym miejscu leczyć, ale i rozwijać – dodaje pani dyrektor.

Zobaczcie zdjęcia!

Piękny prezent dla młodych

Centrum Kreatywności „Talent” otrzymało pieniądze na profesjonalną scenę dla dzieci i młodzieży od prywatnego inwestora – firmy Infosys BPO Ltd.

Cieszymy się, że jako organizacja możemy pomagać w tak trudnym czasie i właśnie w takiej formie, jak to dzisiaj miało tutaj miejsce. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy pomagać dzieciom, bo każdy jest tym dotknięty. Miło pomagać tak wspaniałym ludziom.
Jason Andrew, Infosys BPO Ltd

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl