Kosynierzy Wrocław vs Kraków Lacrosse Kings

W najbliższą niedzielę na stadionie przy ul. Sztabowej zmierzą się dwie najsilniejsze drużyny w Polsce - mistrz kraju Kosynierzy Wrocław podejmie Kraków Lacrosse Kings - zdobywców srebrnych medali w ubiegłorocznych rozgrywkach.

  • Kosynierzy Wrocław vs Kraków Lacrosse Kings

  • Kosynierzy Wrocław vs Kraków Lacrosse Kings


Wrocławskie "Kosy" zaliczyły dwa tygodnie temu sensacyjną porażkę – w dogrywce ulegli Gromowi Warszawa 8:9. Przegrana gospodarzy we Wrocławiu była pierwszą w historii Polskiej Ligi Lacrosse! Twierdza Wrocław upadła po ośmiu latach stawiania oporu gościom. Mecz z Gromem był też pierwszą porażką Kosynierów od przegranego dwa lata temu finału w Warszawie – także z Warszawiakami.

– Każda porażka boli, to oczywiste. Ta boli jednak trochę bardziej, z kilku powodów: bo we Wrocławiu, bo na inaugurację rozgrywek Grupy Złotej, bo po dogrywce, bo kontuzji doznał Daniel Smaza, nasz czołowy obrońca, bo ciężko przepracowaliśmy zimę... Chociaż może to i lepiej, że przegrywamy teraz, a nie w finale – zaznacza kapitan Kosynierów, Marcin Janiszewski. – Między sobą mówimy, że ta przegrana to przysłowiowy cios w twarz otwartą dłonią, nokautu nie ma, ale musimy się wreszcie obudzić! Na papierze King są nawet mocniejsi od Gromu – Krakowianie nie doznali w tym sezonie ani jednej porażki. Wchodzimy na jeszcze wyższe obroty, gramy na 110% i chcemy zmyć plamę porażki!

Między spotkaniem z Gromem a Kings, Kosynierzy mieli okazję trenować halową odmianę lacrosse - boxlacrosse - z trenerem z Ameryki. Heath Garlow z plemienia Seneka odwiedził Polskę, by przygotować zespół Polish Eagles (mieszankę zawodników z polskich klubów, której trzon stanowią Wrocławianie) do występów na turniejach w Czechach, a docelowo na Mistrzostwach Europy w Finlandii. Jak treningi "u źródła" – Rdzennego Amerykanina - zaprocentują?

Początek spotkania Kosynierzy Wrocław vs Kraków Kings o 13:00, w niedzielę, 24. kwietnia na Stadionie Sztabowa. Wstęp wolny.

Zgłoś uwagę