Korki na A4 - kilkukilometrowe kolejki do bramek w Karwianach

Kierowcy, którzy jadą autostradą A4 od strony Katowic w kierunku Wrocławia muszą uzbroić się w cierpliwość. Kolejka do Punktu Poboru Opłat w Karwianach ma już kilka kilometrów. Od drugiej strony też tworzą się korki. Ciągną się od początku węzła Bielany Wrocławskie aż do bramek. 


Sytuacja przy bramkach poboru opłat Karwiany i na dolnośląskim odcinku autostrady A4 przez cały weekend jest niespokojna. 1 sierpnia nawet odstąpiono od opłat przez godzinę na pasach wyjazdowych z Wrocławia. Powodem było - wystąpienie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub wystąpienia zdarzenia zmniejszającego stopień tego bezpieczeństwa, jak podała GDDKiA.

Na autostradzie jest spory, wakacyjny ruch. Kierowcy, którzy jadą autostradą A4 od strony Katowic w kierunku Wrocławia muszą poczekać conajmniej kilkanaście minut przez PPO Karwiany. Kolejka sięga okolic Mędłowa. Można ją ominąć zjeżdżając wcześniej na węźle Krajków, ale tam też jest ciasno. Taką opcję wybiera wielu kierowców. Od drugiej strony też tworzą się korki. Ciągną się od początku węzła Bielany Wrocławskie aż do bramek. 
Zgłoś uwagę