Koreańskie dzieci ze Stolicy Książki napisały listy do Wrocławia

Mają od 7 do 13 lat i mieszkają w południowokoreańskim Incheon (metropolia nieopodal Seulu). Właśnie napisały listy do Wrocławia. Co łączy azjatyckie miasto z dolnośląską stolicą? Incheon w tym roku jest Światową Stolicą Książki UNESCO, Wrocław będzie nią od stycznia. Z tej okazji aż 301 koreańskich dzieci chciało podzielić się swoją radością. Prezydent Rafał Dutkiewicz odpowiedział specjalnym listem.

  • incheon unesco krzysztof majka

    Dzieci z Incheon, Światowej Stolicy Książki UNESCO, z ambasadorem RP Krzysztofem Majką

  • incheon światowa stolica książki unesco

    Mali autorzy listów z Incheon z ambasadorem RP


„Wydawać by się mogło, że dzieli nas wszystko: odległość, kultura, język tradycja. A jednak jesteśmy sobie tak bliscy. (…) Połączyła nas książka, jeden z najwspanialszych i najszlachetniejszych wynalazków ludzkości” – napisał prezydent Rafał Dutkiewicz w specjalnym liście adresowanym do dzieci w Incheon. List został odczytany przez ambasadora RP w Korei Krzysztofa Majkę 29 października podczas uroczystości w urzędzie miasta Incheon.

Dyplomata odebrał także 50 przetłumaczonych na język polski listów od dzieci i dziękując podkreślił, że ta korespondencja jest wspaniałym zaproszeniem do rozmowy i podstawą budowania przyszłych wspólnych projektów. Mali autorzy listów z Incheon otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. A prezydent Rafał Dutkiewicz w swoim liście zaprosił dzieci oraz ich rodziców do Wrocławia przypominając, że w stolicy Dolnego Śląska pracuje i mieszka spora grupa Koreańczyków.

Miasto Incheon w Korei Południowej, zamieszkiwane przez blisko trzy miliony ludzi, jest tegoroczną Światową Stolicą Książki UNESCO. W 2016 roku pałeczkę przejmie Wrocław. O idei Światowej Stolicy Książki UNESCO przeczytacie we Wrocław Światową Stolicą Książki UNESCO.

Zgłoś uwagę