wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Uwaga! Zderzenie samochodów na pl. Społecznym. BMW wjechało na czerwonym świetle [ZDJĘCIA].

W piątek rano, 13 stycznia br., doszło do zderzenia samochodów na pl. Społecznym we Wrocławiu. Na miejscu jest policja i pomoc drogowa. MPK informuje, że nie ma utrudnień w ruch. Policja apeluje o dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Reklama

Wrocławska policja informuje, że kierujący bmw wjechał na skrzyżowanie ignorując światło czerwone dla jego kierunku jazdy, i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy volkswagena, który miał światło zielone. Po zdarzeniu rozbite bmw znajdowało się na jezdni i utrudniała przejazd innym kierowcom na placu Społecznym we Wrocławiu. Z powodu zdarzenia nie było utrudnień dla komunikacji miejskiej. 

Młodszy aspirant Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podkreśla, że to poważnie wyglądające zdarzenie, które miało miejsce w piątek, 13 stycznia 2023 roku nad ranem na pl. Społecznym, mogło mieć tragiczny finał. Zobaczcie zdjęcia z miejsca zdarzenia: 

- Kierujący bmw wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował światło czerwone dla jego kierunku jazdy, co zakończyło się kolizją z prawidłowo jadącym z jego lewej strony kierującym volkswagenem. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a ucierpiały jedynie oba pojazdy, które brały udział w tym zdarzeniu - mówi młodszy aspirant Rafał Jarząb, zespół prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Wjazd na skrzyżowanie przy świetle czerwonym to wykroczenie i zagrożenia dla innych uczestników ruchu

Wrocławska policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj. § 95 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury oraz MSWiA w sprawie znaków i sygnałów drogowych - sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator S-1 oznaczają:

 • sygnał zielony – zezwolenie na wjazd za sygnalizator;
 • sygnał żółty – zakaz wjazdu za sygnalizator, chyba że w chwili zapalenia tego sygnału pojazd znajduje się tak blisko sygnalizatora, że nie może być zatrzymany przed nim bez gwałtownego hamowania; sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się sygnał czerwony;
 • sygnał czerwony – zakaz wjazdu za sygnalizator;
 • sygnały czerwony i żółty, nadawane jednocześnie – zakaz wjazdu za sygnalizator; sygnały te oznaczają także, że za chwilę zapali się sygnał zielony.

Policja apeluje do kierowców: Pamiętajmy! Każdy z uczestników ruchu ma obowiązek stosowania się do znaków i sygnałów drogowych!

Policja z Wrocławia poszukuje pracowników. Zobacz, ile może zarobić policjant

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu, mogą składać osobiście komplet dokumentów aplikacyjnych w Wydziale Kadr Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przy ul. Sołtysowickiej 21 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:00. Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą również kontaktować się pod nr tel. 47 87 129 62.

Kto może pełnić służbę w policji? Zobacz! 

 • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
 • korzystający z pełni praw publicznych;
 • posiadający co najmniej średnie wykształcenie; 
 • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych  szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
 • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie  informacji niejawnych.

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można uzyskać:

 • podczas spotkania z kierownictwem komendy, w której chcesz służyć. Umów się na takie spotkanie wysyłając e-mail na adres: kontakt[at]wroclaw.wr.policja.gov.pl
 • osobiście w Wydziale Kadr Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przy ul. Sołtysowickiej 21 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:00
 • pod numerami telefonu:tel.:  47 87 129 60

Ile zarabia policjant? Sprawdź! 

Zarobki? Od 5067,60 zł0tych brutto do 6078,93 złotych.

STANOWISKO/WYNAGRODZENIE 

Policjant

Grupa 2

Referent

Grupa 3

Dzielnicowy / kontroler ruchu drogowego / przewodnik psa służbowego

Grupa 4

Grupa zaszeregowaniapłaca brutto

5067,60 złotych

5611,49 złotych

6078,93 złotych

Wynagrodzenie netto

4228,52 złotych 

4673,46 złotych 

5055,83 złotych 

Wynagrodzeniedo 26 roku życia netto

4611, 52 złotych 

5106,46 złotych 

5531,83 złotych 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl