wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. JakDojadę z możliwością kupowania online biletów komunikacyjnych MPK Wrocław [SZCZEGÓŁY]
Na zdjęciu telefon z włączoną aplikacją JakDojadę, za pośrednictwem której można kupić bilety wrocławskiej komunikacji miejskiej fot. Oleksandr Poliakovsky
Na zdjęciu telefon z włączoną aplikacją JakDojadę, za pośrednictwem której można kupić bilety wrocławskiej komunikacji miejskiej

Bardzo dobra informacja zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Od października bilety komunikacji miejskiej we Wrocławiu można kupić również przez popularną aplikację JakDojadę. Sprawdźcie, jak to zrobić!

Reklama

System URBANCARD – Wrocławska Karta Miejska obsługuje Mennica Polska. To właśnie dzięki rozwiązaniom zapisanym w umowie z Mennicą, pasażerowie już od czterech lat mogą korzystać z kasowników Open Payment System, które działają zbliżeniowo. Wrocław jest pierwszym tak dużym miastem, w którym zaoferowano mieszkańcom tego typu formę płatności za bilety.

Łącznie zainstalowano ponad 2800 nowych elektronicznych kasowników – po kilka w każdym pojeździe. Do tego we Wrocławiu pojawiło się 170 nowoczesnych automatów biletowych. Pasażerowie – zarówno mieszkańcy, jak i turyści – szybko polubili ten prosty, zbliżeniowy sposób płacenia za podróż. 

Nowe rozwiązanie to wyjście naprzeciw oczekiwaniom pasażerów

Obecnie około 45 proc. wartości całej sprzedaży biletów stanowią transakcje zbliżeniowe w autobusach i tramwajach. Okazuje się jednak, że zaobserwowano kolejny trend.

Polacy coraz częściej korzystają z aplikacji, pod które podpięte są karty płatnicze lub które oferują możliwość dokonywania mikropłatności za ich pośrednictwem w smartfonie. Po prostu, lubimy kupować różne usługi w aplikacjach. By wyjść na przeciw tym potrzebom, dajemy taką możliwość także we Wrocławiu.
Jolanta Mikos, kierownik Działu Obsługi Systemu Biletowego

„Ważne jest, abyśmy szli z duchem czasu nie tylko w kontekście torowisk"

Dziś około 10 proc. transakcji biletowych zawieranych jest przez aplikacje. Przede wszystkim URBANCARD, ale również SkyCash, mPay i Mobil SolidSolution. Teraz dołącza piąta – bardzo popularna w Polsce aplikacja JakDojadę.

To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Wrocławia, ale także studentów, którzy wracają do stolicy Dolnego Śląska. Dzięki tej innowacji MPK będzie jeszcze bliżej swoich pasażerów. Ważne jest, abyśmy szli z duchem czasu nie tylko w kontekście torowisk czy taboru, ale także dostępności biletów.
Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław

Aplikacja JakDojade. Jak kupić bilet MPK Wrocław?

Do aplikacji można podpiąć kartę lub zasilić ją środkami bezpośrednio z konta. Wystarczy przelać określoną kwotę na wewnętrzne konto aplikacji, np. BLIK-iem. Następnie należy potwierdzić numer telefonu w aplikacji i… kupować bilety.

W przypadku zakupu biletu jednorazowego aplikacja sama podpowiada jaki będzie najkorzystniejszy - czasowy czy na przejazd. Zlicza tylko czas spędzony w pojeździe, bez dojścia do przystanku. Jeśli podróż nie przekroczy 30 minut, zaproponuje bilet czasowy. Jeśli przekroczy, zasugeruje byśmy jechali tylko jednym pojazdem. Jeśli pojedziemy kilkoma - zawczasu przeliczy odpowiednio cenę. To bardzo użyteczne, ponieważ nie trzeba znać wrocławskiej taryfy, by algorytm zaproponował nam najsensowniejsze rozwiązanie.
Tomasz Sikora, Biuro Prasowe UM Wrocławia

Od początku roku do końca sierpnia pasażerowie wrocławskiego MPK przez różne aplikacje kupili bilety za łączną sumę 12,5 mln zł. To około 10 proc. całkowitej wartości sprzedawanych we Wrocławiu biletów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl