wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Wielka policyjna akcja już w ten poniedziałek (6.11) we Wrocławiu!
Kogut na radiowozie policyjny, na zdjęciu w kółeczku - telefon komórkowy pixabay/wroclaw.pl
Kogut na radiowozie policyjny, na zdjęciu w kółeczku - telefon komórkowy

Jutro (poniedziałek, 6 listopada), od wczesnych godzin rannych, policjanci z Dolnego Śląska prowadzić będą działania pod nazwą "Pasy i Telefon". - Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa i korzystania z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów - informuje mł. asp. Paweł Noga z wrocławskiej policji. 

Reklama

Akcja rozpocznie się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00.

- Pamiętajmy, że za niezapięte pasy bezpieczeństwa osób podróżujących samochodem odpowiada kierowca. Kara za niezapięte pasy bezpieczeństwa nie ominie także pasażerów auta. Każdy, kto uchyli się od obowiązku ich używania, może otrzymać mandat w wysokości 100 złotych - mówi mł. asp. Paweł Noga z wrocławskiej policji i dodaje:

- Jeśli natomiast to kierowca ma niezapięte pasy w trakcie jazdy, to policjant może ukarać go mandatem w wysokości 100 złotych. Poza tym na jego konto wpłynie 5 punktów karnych.

Jeżeli chodzi o korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, taryfikator przewiduje mandat w wysokości 500 złotych i wówczas do indywidualnego konta kierowcy zostanie dopisanych 12 punktów karnych.

Dolnośląscy policjanci po raz kolejny apelują o stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Źródło: policja we Wrocławiu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl