wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Twoja karta została zablokowana w kasowniku w tramwaju lub autobusie? Teraz sam ją odblokujesz! [INSTRUKCJA KROK PO KROKU]
Jeśli twoja plastikowa karta płatnicza została zablokowana w kasowniku w pojeździe komunikacji miejskiej podczas próby zakupu biletu, w prosty sposób możesz ją odblokować. Na zdjęciu widać kasownik w pojeździe komunikacji miejskiej fot. Oleksandr Poliakovsky
Jeśli twoja plastikowa karta płatnicza została zablokowana w kasowniku w pojeździe komunikacji miejskiej podczas próby zakupu biletu, w prosty sposób możesz ją odblokować. Na zdjęciu widać kasownik w pojeździe komunikacji miejskiej

Chciałeś zapłacić za bilet w autobusie lub tramwaju, a system zablokował twoją plastikową kartę płatniczą? Żeby zdjąć kartę płatniczą z „czarnej listy” Mennicy Polskiej - operatora Urbancard - trzeba było osobiście stawić się w jednym z pięciu biur obsługi Urbancard. Od jutra (piątek, 16 grudnia) wystarczy chwila przed komputerem.

Reklama

Powodów zablokowania karty mogło być kilka: nie miałeś akurat dość środków na karcie, albo właśnie przekroczyłeś limit transakcji lub ich kwotę dzienną.

Od stycznia do sierpnia 2022 roku na 16.314.625 transakcji było 1314 przypadków zablokowania plastikowej karty debetowej czy kredytowej. Dla tych przeszło tysiąca osób wiązało się to często z koniecznością wizyty w jednym z punktów obsługi Wrocławskiej Karty Miejskiej Urbancard.

Od teraz, by odblokować kartę, wystarczy dostęp do komputera.

We współpracy z Mennicą Polską, będącej operatorem systemu biletowego we Wrocławiu, wprowadziliśmy możliwość spłaty zadłużenia i odblokowania przez Internet karty płatniczej.
tłumaczy Aleksander Łoś, zastępca dyrektora Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia

Jak odblokować kartę. Oto instrukcja krok po kroku

Jeśli twoja plastikowa karta płatnicza została zablokowana w kasowniku w pojeździe komunikacji miejskiej podczas próby zakupu biletu, w prosty sposób możesz ją odblokować:

 • Wystarczy wejść w zakładkę „historia biletów nabytych w kasownikach” na stronie www.urbancard.pl.
 • Następnie należy wprowadzić numer i datę ważności karty, aby ją zweryfikować.
 • W kolejnym kroku pobieramy całą historię biletów kupionych w kasownikach, i – w przypadku występowania zadłużenia – mamy możliwość spłaty należności, odblokowując tym samym kartę płatniczą.

Przypadków zablokowania kart płatniczych w systemie Urbancard jest coraz mniej.

Większość z 1314 tegorocznych zdarzeń spowodowały trzy możliwe przyczyny:

 • brak środków na karcie,
 • przekroczenie limitu transakcji bezpinowych,
 • przekroczenie limitu kwotowego dla transakcji bezpinowych.

Wcześniej miasto wprowadziło, we współpracy z operatorem systemu, inne usprawnienia:

 • maj 2021: umożliwienie pasażerom sprawdzenia historii nabytych biletów poprzez stronę internetową http://urbancard.pl/historia,
 • październik 2021: umożliwienie pasażerom sprawdzenia w kasowniku historii kupionych biletów,
 • listopad 2021: umożliwienie wygenerowania na stronie internetowej Urbancard numeru token zbliżeniowej karty płatniczej (numer token jest niezbędny do rozpoczęcia spraw reklamacyjnych – wcześniej trzeba było się udać do biura obsługi klienta Urbancard).

Jak wyrobić we Wrocławiu kartę Urbancard? Zobacz

Aby otrzymać Urbancard należy złożyć wniosek o wydanie karty osobiście w jednym z pięciu Biur Obsługi Klienta Urbancard lub poprzez stronę internetową urbancard.pl

Wyrobione karty można odebrać w jednym z Biur Obsługi Klienta po upływie dwóch dni roboczych od daty przyjęcia wniosku.

W przypadku składania wniosku o kartę imienną należy dołączyć swoje aktualne zdjęcie (np. do legitymacji szkolnej/studenckiej, paszportu lub dowodu osobistego) w formacie JPEG, PNG, GIF (plik max. do 500 kb). Zdjęcie do Urbancard można również wykonać (nieodpłatnie) w Biurach Obsługi Klienta Urbancard.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl