Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Tramwaje mają wrócić na to skrzyżowanie dopiero 28 kwietnia. W tym czasie wymieniony zostanie rozjazd, który umożliwia tramwajom linii 70 wjazd z Pułaskiego w ul. Małachowskiego i odwrotnie, a pojazdom linii 16 jazdę na wprost pod wiadukt i dalej w ul. Hubską (analogicznie w przeciwnym kierunku). Wiązać się to będzie z wymianą aż 419 metrów torowiska. Poza tym: nowe zwrotnice wraz z systemem ogrzewania i sterowania oraz nowa nawierzchnia.
To pierwsze z większych zadań remontowych, jakie przeprowadzimy w tym roku. Kontynuujemy program napraw naszej infrastruktury, aby oddać wrocławianom kolejne fragmenty nowych, bezpiecznych torowisk. Dzięki wszystkim pracom, które prowadzimy już od 2019 roku, we Wrocławiu zarejestrowaliśmy ogromny spadek liczby wykolejeń.
Witold Woźny, prezes MPK Wrocław
Ważna informacja dla przemieszczających się własnym transportem – prace nie spowodują zamknięcia skrzyżowania dla samochodów i rowerzystów.
Zawsze staramy się przeprowadzać remonty z jak najmniejszymi utrudnieniami dla pasażerów oraz kierowców. Niestety, w przypadku tak kompleksowych prac, jak te na skrzyżowaniu Pułaskiego i Małachowskiego, musimy wprowadzić tymczasowe objazdy dla naszych tramwajów. Od tego weekendu zmiany pojawią się na pięciu liniach, a żeby zapewnić komunikację w tym rejonie miasta, uruchamiamy autobusy „za tramwaj”.
Mikołaj Czerwiński, rzecznik prasowy MPK Wrocław
Od wyjazdów porannych w dniu 1 kwietnia 2023 roku wprowadzone zostaną zmian w komunikacji zbiorowej
ZMIANY W KOMUNIKACJI TRAMWAJOWEJ
|
Linia 1 (powrót na stałą trasę przejazdu)
- BISKUPIN – Olszewskiego – Wróblewskiego – Wajdy – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie – pl. Grunwaldzki – Piastowska – Nowowiejska – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – most Trzebnicki – Żmigrodzka – POŚWIĘTNE
- POŚWIĘTNE – Żmigrodzka – most Trzebnicki – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Nowowiejska – Piastowska – pl. Grunwaldzki – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wajdy – Wróblewskiego – Olszewskiego – BISKUPIN
|
Linia 7 (powrót na stałą trasę przejazdu)
- KLECINA – Przyjaźni – Karkonoska – Powstańców Śląskich – Świdnicka – pl. Teatralny – Widok – Szewska – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – most Trzebnicki – Żmigrodzka – POŚWIĘTNE
- POŚWIĘTNE – Żmigrodzka – most Trzebnicki - Trzebnicka - pl. Powstańców Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – most Uniwersytecki – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Podwale – Świdnicka – Powstańców Śląskich – Karkonoska – Przyjaźni – KLECINA
|
Linia 16
- TARNOGAJ – Tarnogajska – Armii Krajowej – Bardzka – Hubska – Gliniana – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wajdy – Wróblewskiego – ZOO
- ZOO – Wróblewskiego – Wajdy – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie – rondo Reagana (peron 3) – pl. Grunwaldzki – most Grunwaldzki – pl. Społeczny – Kujawska – pl. Wróblewskiego – Traugutta – Oławska – pl. Dominikański – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Gliniana – Hubska – Bardzka – Armii Krajowej – Tarnogajska – TARNOGAJ
|
Linia 70
- POŚWIĘTNE – Żmigrodzka – most Trzebnicki – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – Słowiańska – Jedności Narodowej – Nowowiejska – Piastowska – rondo Reagana (peron 3) – pl. Grunwaldzki – most Grunwaldzki – pl. Społeczny – Kujawska – pl. Wróblewskiego – Traugutta – Oławska – pl. Dominikański – Skargi – Kołłątaja – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – OJCA BEYZYMA
- GRABISZYNEK – Hallera – Powstańców Śląskich – Piłsudskiego – Kołłątaja – Skargi – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki - rondo Reagana (peron 2) – Piastowska – Nowowiejska – Jedności Narodowej – Słowiańska – Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – most Trzebnicki – Żmigrodzka - POŚWIĘTNE
|
Linia 74
- POŚWIĘTNE – Żmigrodzka – most Trzebnicki - Trzebnicka – pl. Powstańców Wielkopolskich – Chrobrego – Łokietka – Drobnera – Dubois – most Mieszczański – Jagiełły – Mostowa – most Sikorskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – pl. Legionów – Grabiszyńska – Hallera – Powstańców Śląskich – KRZYKI
- KRZYKI – Powstańców Śląskich – Hallera - Grabiszyńska – pl. Legionów – Piłsudskiego – Podwale – pl. Jana Pawła II – Podwale – most Sikorskiego – Mostowa – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – most Trzebnicki – Żmigrodzka – POŚWIĘTNE
|
Tramwaje linii 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 15, 17, 20, 23, 31, 32 i 33 będą kursować po dotychczasowych trasach przejazdu
|
ZMIANY W KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ
|
Linia 716 „za tramwaj”
- PLAC GRUNWALDZKI – pl. Grunwaldzki – Norwida – Skłodowskiej-Curie – rondo Reagana (peron 1) – Skłodowskiej-Curie – Szczytnicka – Wyszyńskiego – most Pokoju – pl. Społeczny – Kujawska – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Małachowskiego – Piłsudskiego – Stawowa – Borowska – Sucha – Joannitów – Dyrekcyjna – Gajowa – Sucha – SUCHA
- SUCHA – Sucha – Borowska – Peronowa – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – pl. Wróblewskiego – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – PLAC GRUNWALDZKI
Autobusy linii 716 będą kursowały z częstotliwością:
- w dni robocze- od godziny 4:30 do godziny 6:00 co 15 minut;- od godziny 6:00 do godziny 9:00 co 12 minut;- od godziny 9:00 do godziny 14:00 co 15 minut;- od godziny 14:00 do godziny 18:00 co 12 minut;- od godziny 18:00 do godziny 20:00 co 15 minut;- od godziny 20:00 do godziny 23:00 co 20 minut.
- sobota i niedziela- z częstotliwością co 20 minut
|
WAŻNOŚĆ BILETÓW JEDNORAZOWYCH I OKRESOWYCH
Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 16 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 716. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 0 lub 16 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat: • autobusami linii okresowej 716 na całym odcinku trasy; • tramwajami 3 lub 5 na odcinku Galeria Dominikańska – pl. Wróblewskiego – Galeria Dominikańska; • autobusami linii 114 lub 120 na odcinku Galeria Dominikańska – Kościuszki oraz Komuny Paryskiej – Galeria Dominikańska.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy wyłącznie na linię 16 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat: • autobusami linii 125 na odcinku Dworzec Autobusowy – Tarnogaj – Dworzec Autobusowy; • autobusami linii 110 na odcinku Galeria Dominikańska – Bardzka – Galeria Dominikańska.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować: • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem; • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
|