wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. To prawo jazdy jest hitem w internecie. Miał je przy sobie „mistrz kierownicy” [ZOBACZ]
Na zdjęciu widać fałszywe prawo jazdy, które przechwycili policjanci z Wrocławia Policja we Wrocławiu
Na zdjęciu widać fałszywe prawo jazdy, które przechwycili policjanci z Wrocławia

Patrząc na prawo jazdy, które pokazał wrocławskim policjantom – podczas kontroli drogowej – 41-letni mieszkaniec Świdnicy, można by z podziwem kiwać głową: „Ale kierowca”! Dokument stwierdzał, że mężczyzna może kierować motocyklami, samochodami, ciężarówkami, autobusami, ciągnąć wielkie przyczepy.... Ba! Nawet prowadzić tramwaj! Prawda jednak szybko wyszła na jaw.

Reklama

Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali kierowcę forda na jednej z ulic stolicy Dolnego Śląska.

Interwencja już od samego początku okazała się być daleka od zwykłej kontroli drogowej. Po opuszczeniu szyby, z wnętrza auta wydobyła się charakterystyczna, silna woń alkoholu. Źródłem tego zapachu okazał się 41-letni kierujący, u którego badanie Alcosensorem wykazało ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Dokument prawa jazdy, który kierujący fordem wręczył funkcjonariuszom, również wzbudził ich podejrzenia
sierż. szt. Rafał Jarząb z wrocławskiej policji

„Mistrz kierownicy” wpadł we Wrocławiu. Szybko nie wsiądzie za kółko...

Mundurowi zbadali dokument przy pomocy lampy wyposażonej w światło ultrafioletowe. Pod lampą nie były widoczne wymagane zabezpieczenia, druk był niskiej jakości, a cały dokument wyglądem odbiegał od oficjalnego wzoru. No i te kategorie: uprawnienia na motocykl, autobus, ciężarówkę, tramwaj! Normalnie mistrz kierownicy.

Kierujący przyznał się, że prawo jazdy zakupił na Ukrainie, gdyż oryginał zatrzymała mu policja
sierż. szt. Rafał Jarząb

Policjanci mieli także zastrzeżenia co do pojazdu, którym podróżował świdniczanin. Ford, oprócz różnych rozmiarów opon na osi przedniej i różnym bieżnikiem na osi tylnej oraz ich ogólnym złym stanem – nadmiernym zużyciem, nie miał ważnych badań technicznych.

Za posługiwanie się podrobionym dokumentem może spędzić za kratkami do 5 lat

– Z pozoru zwykła kontrola drogowa zakończyła się dla kierującego pobytem w areszcie, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd – mówi sierż. szt. Rafał Jarząb. - Przypominamy, że zgodnie z treścią art. 270 par. 1 kodeksu karnego, kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – dodaje.

Źródło: policja we Wrocławiu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl