wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Tak parkować nie wolno! Oto "mistrzowie parkowania" z Wrocławia (ZOBACZCIE ZDJĘCIA)

"Mistrzowie parkowania". Dla nich brak miejsca, żeby zaparkować auto, to nie jest problem. Radzą sobie z tym na swój sposób: zostawiają samochody na chodnikach, trawnikach, czy nawet na przejściach dla pieszych. Na szczęście łamanie prawa nie uchodzi im na sucho i słono płacą za swoje "mistrzostwo". Zobaczcie zdjęcia z ostatnich tygodni - z archiwum Straży Miejskiej Wrocławia - na których widać jak parkować nie wolno!

Reklama

Jakie przepisy są nagminnie łamane przez parkujących we Wrocławiu?

Praktycznie wszystkie, ale najczęściej parkowanie za znakiem B-36 (zakaz zatrzymywania się). Być może dlatego, że mandat to tylko 100 złotych i jeden punkt karny. Nagminne jest też parkowanie na przejściach dla pieszych, blokowanie chodnika tak, że piesi muszą schodzić na jezdnię.

Parkowanie na kopercie dla osób niepełnosprawnych, bez uprawnień, też się zdarza i to wcale nie tak rzadko, choć tu mandat to 800 zł plus 5 punktów karnych, a dodatkowo obligatoryjnie pojazd zostaje odholowany na lawecie. A to dodatkowe koszty - około 250 zł.

Kierowcy parkują też na wrocławskich trawnikach, a czasami wjeżdżają do… parków. Za niszczenie roślinności, które jest wykroczeniem, grozi do 500 zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl