wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rowerzyści
  4. Będzie nowa ścieżka na Maślicach dla rowerzystów i pieszych. Zbudują ją w ramach WBO
Na zdjęciu: trójka rowerzystów jedzie nową ścieżką przy moście Grunwaldzkim Oleksandr Poliakovsky
Na zdjęciu: trójka rowerzystów jedzie nową ścieżką przy moście Grunwaldzkim

Dobre wiadomości dla rowerzystów nadjeżdżają z Maślic. Miasto przygotowuje się do budowy ścieżki rowerowej i pieszej wzdłuż ulicy Koziej. To jeden z projektów zgłoszonych do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Chodzi o prawie kilometrowy odcinek pomiędzy ulicą Łomżyńską a Lasem Prackim. Ścieżka ma mieć trzy metry szerokości i nawierzchnię mineralną. Ma ułatwić dotarcie do szkół przy ulicy Suwalskiej i Lubelskiej.

Oprócz niej pojawią się słupki blokujące, żeby na ścieżkę nie wjeżdżały samochody. Przy jej końcu staną stojaki na rowery, ławki i kosze na śmieci. Te wszystkie zadania, uzupełnione o pielęgnację zieleni, są do zrealizowania w ramach jednego projektu z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

— Bardzo nas cieszy fakt, że mieszkańcy sami zauważają potrzebę rozwoju infrastruktury rowerowej. Projekty związane z mobilnością aktywną wciąż są bardzo popularne we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Realizowany ciąg pieszo-rowerowy będzie nie tylko służył dzieciom dojeżdżającym na rowerach lub hulajnogach do pobliskiej szkoły, ale pomoże również zaplanować rowerową wycieczkę do lasu — mówi Ula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia. 

Terminy i koszty na razie nie są znane, ponieważ najpierw musi być przetarg. Dokumenty przygotowuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. 

Inne nowe w mieście

W ostatnim czasie rowerzyści i piesi dostali kawałek asfaltu prowadzącego do wyremontowanego w ubiegłym roku przejazdu kolejowego przez ulicę Agrestową. To tylko 60 metrowy kawałek ścieżki, ale… — Mała rzecz, a cieszy — ocenia Urszula Jagielnicka.

W innym miejscu Wrocławia trwa modernizacja trasy rowerowej i pieszej na Psie Pole – na odcinku od pl. Kromera do stacji paliw przy Krzywoustego, o długości 1,5 km. Poprawiana jest tam nawierzchnia oraz wymieniane są niewygodne zjazdy z kostki brukowej. — Póki co na tej trasie można się jednak spodziewać utrudnień w postaci przewężeń wynikających z prowadzonych prac. Z góry dziękujemy za cierpliwość i bezpieczną jazdę — mówi Urszula Jagielnicka. Remont tej trasy ma potrwać do końca lutego.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl