wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. AKTUALIZACJA. Rondo Reagana. Autokar wjechał w przejście podziemne. Jedna osoba nie żyje

Groźny wypadek na Rondzie Reagana. W niedzielę wieczorem wycieczkowy autobus wjechał w przejście podziemne. Kierowca autobusu nie żyje. Dwóch pasażerów zostało poszkodowanych. Kierowca prowadzący autokar był jednocześnie, od 2018 roku, etatowym pracownikiem MPK Wrocław.

Reklama

21 listopada

OŚWIADCZENIE prezesa MPK, Krzysztofa Balawejdera

Wczoraj w godzinach wieczornych na Rondzie Reagana we Wrocławiu miał miejsce tragiczny wypadek z udziałem autobusu turystycznego jednego z wrocławskich przewoźników. Jego kierowca zginął na miejscu.
Rodzinie i najbliższym zmarłego Pana Jacka składam wyrazy głębokiego współczucia.
Patrząc na zdjęcia z miejsca zdarzenia za cud należy uznać brak innych ofiar śmiertelnych. W chwili obecnej nie są znane przyczyny wypadku i nie chcę wypowiadać się na ten temat.
Bezpieczeństwo przewozów to dla mnie priorytet. Nie mogę przemilczeć faktów, które były zagrożeniem dla życia i zdrowia wielu osób.
Kierowca prowadzący autokar był jednocześnie, od 2018 roku, etatowym pracownikiem MPK Wrocław. Wczoraj od godz 5.48 do 14.21 pracował na linii 128.
Dziś miał rozpocząć pracę o godzinie 6.30….
W związku z tym, po raz kolejny, do 27 listopada br., każdy kierujący w naszej firmie będzie musiał złożyć oświadczenie w sprawie ewentualnego dodatkowego zatrudnienia. Mam nadzieję, że powyższa akcja potwierdzi, że MPK zatrudnia ludzi odpowiedzialnych i godnych zaufania, którzy przestrzegają norm określonych w ustawie o czasie pracy kierowców. Wobec osób, które złożą oświadczenia niezgodne z prawdą będą wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne.
Apeluję do innych przewoźników i właścicieli firm transportowych, by podobnie jak MPK sprawdzali, czy zatrudniany przez nich pracownik jest wypoczęty i czy nie pracował tego samego dnia dla innego przewoźnika. Tylko współpraca pomiędzy przewoźnikami skutecznie zabezpieczy nas przed podobnymi sytuacjami w przyszłości. Jesteśmy na nią otwarci.
Ponadto, jeszcze dziś spotkam się z Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego i złożę wniosek o przeprowadzenie kontroli czasu pracy kierowców u wszystkich wrocławskich przewoźników. Znam ogromne zaangażowanie Pana Inspektora Dariusza Przybytniowskiego w problematykę bezpieczeństwa przewozów i wiem że są one priorytetem także dla Dolnośląski Inspektorat Transportu Drogowego.

20 listopada

Akcja ratownicza zakończyła się przed północą. Po godz. 1.00 w nocy na miejsce dojechał dźwig, który wyciągał zaklinowany autokar. 

Poszkodowana jest również osoba z samochodu osobowego, o który otarł się autobus

Na miejscu pracują służby. Przed godziną 23.00 Policja poinformowała, że kierowca autobusu nie przeżył wypadku. 

Jak dowiedzieliśmy się w Centrum Zarządzania Kryzysowego, dwóch pasażerów autobusu przewiezionych zostało do szpitala. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl