wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Ostatnia prosta i na Leśnicę droga będzie prosta. Trwa remont przejazdu. Kiedy koniec?

Zjazd z ulicy Kosmonautów w Kamiennogórską jest rozkopany. Sprawdziliśmy postęp prac. Torowcy już są bliżej niż dalej i w październiku znikną utrudnienia dla kierowców. To już ostatni remontowany przejazd na osiedlu Leśnica. Poprawa będzie znaczna, bowiem ich stan był kiepski. Zawieszenia samochodów mieszkańców, którzy często przejeżdżali przez tory, będą rzadziej potrzebować interwencji mechaników.

Reklama

Te zdjęcia wyjaśniają, dlaczego remont przejazdu tramwajowego trwa długo i jest poważnym przedsięwzięciem. Zobaczcie galerię.

Aby inwestycja miała sens i jej efekt był trwały przez wiele lat, torowcy muszą głęboko wkopać się w ziemię, aby usunąć niestabilne podłoże. Następnie wykonać solidną podbudowę i dopiero na niej położyć wielką, grubą, betonową płytę. Dlatego takie prace są czasochłonne.

W ramach tegorocznej TORYwolucji MPK wyremontowało przejazdy przez ulice Wschowską i Złotnicką. Teraz zajmuje się Kamiennogórską. Prace potrwają do końca miesiąca. Ruch wahadłowy tramwajów na remontowanym odcinku umożliwia obecnie tymczasowy rozjazd. 

Dla pasażerów tramwajów kursujących w relacji Leśnica - centrum nie ma utrudnień, inaczej wygląda sprawa z perspektywy kierowców. Kamiennogórska jest chwilowo ślepą ulicą, nie można w nią wjechać z Kosmonautów, ani z niej wyjechać. Od października nie będzie już na Leśnicy utrudnień związanych z TORYwolucją. 

Będzie to też w tym roku koniec torowego boomu inwestycyjnego na osi centrum - zachód. Największym przedsięwzięciem był remont - właściwie wymiana - torów i trakcji w ulicy Legnickiej. Więcej o tym przedsięwzięciu przeczytasz poniżej:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl