wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Koniec kolejnego etapu prac na ul. Boznańskiej i nowe przejścia dla pieszych

Zakończyły się prace na drugim odcinku ul. Olgi Boznańskiej. Inwestycja to znakomity przykład współpracy mieszkańców i Miasta. Dodatkowo Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu wybuduje przejścia dla pieszych w dwóch newralgicznych lokalizacjach.

Reklama

Remont alejek ul. Boznańskiej rozpoczął się w 2019 roku. Wtedy zakres prac obejmował odcinek od ul. Pautscha do ul. Orłowskiego. W tym roku wyremontowano odcinek od ul. Orłowskiego do ul. Michałowskiego i od ul. Michałowskiego do ul. Rodakowskiego.

W ramach inwestycji Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta nie tylko wymienił nawierzchnię alejek, ale również obniżył krawężniki, zamontował niezbędne oświetlenie i przygotował nowe odwodnienie terenu.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców pojawiły się też elementy uspokojenia ruchu, jak chociażby progi zwalniające.

Remont to efekt współpracy mieszkańców osiedla i miasta

Przebudowa ul. Boznańskiej jest doskonałym przykładem współpracy pomiędzy lokalną społecznością a Gminą Wrocław. Cała inwestycja odbywa się w ramach tzw. budżetów partycypacyjnych. To oznacza, że jest realizowana z programu Wspierania Inicjatyw Lokalnych i we współpracy z Radą Osiedla, ale również przy zaangażowaniu finansowym mieszkańców
Klaudia Piątek, rzeczniczka prasowa ZDiUM we Wrocławiu

Niebawem rozpocznie się projektowanie trzeciego odcinka ul. Olgi Boznańskiej, którą wielu uczniów chodzi do pobliskiej szkoły. Do tej pory alejki były m.in rozjeżdżane przez ciężkie samochody, które docierały w ten sposób do kontenerów na śmieci.

Przebudowa to dowód na bardzo sprawne funkcjonowanie programu Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

Potrzeba przeprowadzenia remontu była konsultowana z mieszkańcami osiedla. Podczas głosowania projekt ten uzyskał ponad 500 głosów, więc zainteresowanie było rzeczywiście duże.
Tomasz Wilanowski, wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice

Całkowity koszt inwestycji to ponad 860 tys. zł.

Inwestycje w innych dzielnicach Wrocławia

Nowa infrastruktura pojawi się również przy skrzyżowaniu ulic Strachowskiego, Gałczyńskiego i Kurpiów na Ołtaszynie. Zakres prac obejmie budowę przejścia dla pieszych wraz z azylem. Inwestycja jest bardzo istotna z uwagi na poprawę bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza w sąsiedztwie przystanków autobusowych, szkół i przedszkola. 

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zbuduje także przejście dla pieszych przez pętlę Tarnogaj oraz brakujący odcinek chodnika w pobliżu siedziby CAT przy Gazowej 22. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl