wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Nowość w PKP Intercity. Pojedziemy z Wrocławia do Trójmiasta w każdy weekend! [SZCZEGÓŁY]

Nowość w PKP Intercity. Pojedziemy z Wrocławia do Trójmiasta w każdy weekend! [SZCZEGÓŁY]

Robert Migdał,

Od tej niedzieli, 11 grudnia, pojedziemy PKP Intercity z Wrocławia do Trójmiasta w każdy weekend. Na zdjęciu widać pociąg PKP Intercity PKP Intercity
Od tej niedzieli, 11 grudnia, pojedziemy PKP Intercity z Wrocławia do Trójmiasta w każdy weekend. Na zdjęciu widać pociąg PKP Intercity

Nowe weekendowe połączenie do Trójmiasta – to najważniejsza nowość dla województwa dolnośląskiego w nowym, rocznym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać już w tę w niedzielę, 11 grudnia 2022 roku. Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla podróżujących koleją: 17 do Poznania, 15 do Krakowa, 14 do Warszawy i 29 do Opola – tyle połączeń będą mieć do dyspozycji wrocławianie w nowym rozkładzie PKP Intercity. Co jeszcze się zmieni?

Reklama

Oto nowości w w PKP Intercity:

 • Skład IC Lednica, kursujący do tej pory w wydłużonej relacji do Wrocławia jedynie w wakacyjne weekendy, będzie teraz jeździł w weekendy do i z stolicy Dolnego Śląska przez cały rok, co da wrocławianom dodatkową możliwość podróży do Trójmiasta.
 • Skład EIC Panorama zestawiony z najnowszych wagonów PKP Intercity pojedzie pomiędzy Wrocławiem a Warszawą i zastąpi pociąg EIP.
 • Z kolei pociąg IC Grottger relacji Przemyśl – Wrocław – Przemyśl zastąpi obecny skład IC Lwów Ekspress.

Zmiany w PKP Intercity. Dostosowanie do prac modernizacyjnych i zmiany w kursowaniu

Obowiązujący od 11 grudnia 2022 roku rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych.

 • Pociąg Kormoran będzie mieć zmienioną trasę i, podobnie jak grupa wagonów dołączana do składu TLKRozewie, nie będzie już obsługiwać województwa dolnośląskiego, w tym Polanicy-Zdroju.
 • Nie będzie już uruchamiany weekendowy pociąg TLK Krasiński relacji Wrocław – Warszawa – Wrocław.
 • Skład IC Pomorzanin na odcinku Jelenia Góra – Wrocław będzie kursować od poniedziałku do piątku. W soboty i niedzielę obsługę tej trasy w podobnych godzinach zapewni pociąg IC Śnieżka.
 • Ze względu na zaplanowane przez zarządcę infrastruktury prace inwestycyjne na linii nr 355, pociągi kursujące na trasie Wrocław – Łódź – Warszawa skierowane zostaną trasą objazdową przez Milicz i Krotoszyn.
 • Planowane prace remontowe w tunelu na linii nr 274 w Trzcińsku mogą spowodować przerwy w ruchu pociągów jeżdżących do i z Jeleniej Góry.
 • Kontynuowane będą prace inwestycyjne na stacji Warszawa Zachodnia, które wpływają na kursowanie części pociągów jeżdżących do i z Warszawy. 

Zakup biletów PKP Intercity i informacja dla podróżnych

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator.

PKP Intercity rozwija sieć sprzedaży biletów i podróżni mogą je kupić również w aplikacji mobilnej KOLEO oraz na stronie koleo.pl, a także w aplikacji mPay i serwisie e-podróżnik.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl