wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Elfy wyjechały na trasę Wrocław Główny - Jelcz-Laskowice. To nowe pociągi Kolei Dolnośląskich [WIDEO, ROZKŁAD JAZDY]

Michał Kurowicki,
Nowoczesny pociąg Elf 2 będzie najdłuższym składem we flocie Kolei Dolnośląskich fot. Koleje Dolnośląskie
Nowoczesny pociąg Elf 2 będzie najdłuższym składem we flocie Kolei Dolnośląskich

Od 18 sierpnia dwa pociągi Elf 2 Kolei Dolnośląskich kursują na trasie z Wrocławia Głównego, przez Dobrzykowice, do Jelcza-Laskowic. Mają więcej niż 90 metrów długości i mogą zabrać na pokład ponad pół tysiąca pasażerów. Nowe pojazdy mogą rozwijać prędkość do 160 km/godz. Przeczytajcie więcej!

Reklama

Pierwszy z nowych Elfów 2 wyjechał w trasę z dworca Wrocław Główny, przez Dobrzykowice do Jelcza-Laskowic, w czwartek, 18 sierpnia, o godz. 10.56. Drugi Elf 2 także będzie wykorzystywany głównie na tej samej linii oraz na trasie do Oleśnicy.  

Elfy 2 są największymi i najdłuższymi, elektrycznych zespołami trakcyjnymi we flocie Kolei Dolnośląskich. Pięcioczłonowy pojazd ma ponad 90 metrów długości.

Zakładaliśmy, że nowe Elfy 2 wejdą do rozkładów jazdy 1 września. Udało się jednak przed czasem - dzięki wspólnym staraniom zespołu Kolei Dolnośląskich i dostawcy - firmy Pesa. To dla nas ważne, bo wiemy, że nasi pasażerowie czekali na te nowoczesne i bardzo pojemne pojazdy.
Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich

Klimatyzacja, sieć WiFi i defibrylator

Nowe pojazdy mogą rozwijać prędkość do 160 km/godz., mają 250 miejsc siedzących, a każdy może zabrać na swój pokład łącznie 540 osób. Mają też po osiem par drzwi w każdą stronę.

W środku zadbano o dodatkowe udogodnienia dla podróżnych: klimatyzację, dostęp do sieci WiFi, defibrylator AED

Pasażerowie będą mogli skorzystać z miejsca na przewóz roweru i dodatkowego bagażu, wyznaczono też specjalne miejsca dla wózków osób z niepełnosprawnościami.

Pociągi Elf 2 będą wykorzystywane głównie na obu liniach z Wrocławia Głównego do Jelcza-Laskowic oraz w kierunku Oleśnicy. 

Rozkład jazdy pociągów na trasie Wrocław Główny - Jelcz Laskowice (przez Dobrzykowice)

Odjazd z Wrocławia Głównego:

Odjazd z Jelcza-Laskowic:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl